Kas nuomoja automobilius? Paprastai automobilių nuoma užsiima 5 skirtingos institucijos:

  1. Tarptautinės automobilių nuomos bendrovės;
  2. Vietinės automobilių nuomos bendrovės;
  3. Tam tikros automobilių gamintojos atstovybės;
  4. Įmonės, turinčios savo automobilių parką, kuris neišnaudojamas visu pajėgumu;
  5. Privatūs asmenys, turintys ne vieną transporto priemonę, ar laikinai negalintys ja pasinaudoti.

Apie tarptautinius „žaidėjus“ žinome gana nemažai. Jie dažniausiai skirti užsieniečiams, tad kainos pas juos irgi „užsienietiškos“. Vietinės automobilių nuomos bendrovės yra pats geriausias variantas, nes jos gali pasiūlyti platų pasirinkimą, skirtingus automobilius ir palankias kainas bei sąlygas. Įmonės, kurios turi savo neženklintas mašinas ir kartais jų nenaudoja, taip pat ieško galimybių jas išnuomoti kitoms įmonėms ar privatiems asmenims. Tai atsitiktinė nuoma – tai nuomojam, tai ne… Privatūs asmenys – atskira istorija, nes jie nuomoja ir savo automobilius tuo pat metu važinėdami su prastesniais skolintais, ir ilgalaike automobilių nuoma rūpinasi, kai išvyksta dirbti į užsienį.

Įdomus atvejis yra automobilių nuoma iš atstovybių. Jų Lietuvoje yra tikrai ne viena, be to jos išsidėsčiusios ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose.

Atstovybėse nuolatos yra naudotų automobilių, kuriems taikomos gamyklinės garantijos. Tai reiškia, kad automobilis nebėra naujas, bet jis yra visiškai techniškai tvarkingas. Tokie automobiliai ilgai stovi už salono ribų, nes salonas – tik naujiems. Be to ir naujus automobilius pardavėjai stengiasi dažniausiai pardavinėti, nes jie yra kur kas brangesni. Ką daryti su tais senesniais? Juos išnuomoti. Tiesa, ne visos atstovybės reklamuojasi, kad užsiima automobilių nuoma. Akivaizdžiai tai daro Lietuvos Renault, Volvo, Dacia atstovybė ir kitos, tačiau tai nėra jų pagrindinė veikla.

Pliusai? Geri automobiliai. Minusai? Didelės kainos ir menkas pasirinkimas. Aišku, šie nuomotojai taip pat suranda savo klientų, dažniausiai tam tikros markės fanatų, kurie gali važinėti tik tokiu modeliu ir ne kitokiu. Tokie žmonės paprastai gyvenime sau leidžia daugiau, tad nenuostabu, kad už papildomą mokestį galima išsinuomoti ir beveik naujus automobilius tiesiai ši atstovybės.

Automobilių nuoma yra didelis verslas, čia daug įvairių niuansų ir peripetijų, kurios plačiajai visuomenei dažniausiai lieka nežinomos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.