Ieškodami naujų namų, vertiname daugelį atskirų rodiklių – būsto kainą, kvadratūrą, išplanavimą, gyvenamąją aplinką ir t. t. Nekilnojamojo turto ekspertai teigia, kad labai svarbų vaidmenį atlieka ir namų ar konkretaus mikrorajono saugumas, t. y. daugelis pirkėjų visų pirma domisi, ar parduodami butai Vilniuje yra saugūs. Brokeriai teigia, kad konkretaus būsto saugumas priklauso nuo tam tikrų faktorių, kurių svarbiausieji yra gyvenamasis rajonas ir konkretaus daugiabučio statybos metai.

Jei svajojate apie nuosavą nekilnojamąjį turtą, visų pirma turite nuspręsti, ar ieškosite senos statybos daugiabučių, ar rinksitės naujos statybos butus. Tiesa, parduodami butai Vilniuje skiriasi ne tik savo amžiumi, bet ir kaina, t. y. senos statybos daugiabučiai paprastai kainuoja kur kas mažiau, todėl natūraliai sulaukia didesnio jaunų šeimų dėmesio. Nekilnojamojo turto ekspertai ragina neapsigauti – nors buto kaina iš tiesų yra mažesnė, vertinant ilgalaikę perspektyvą, galite pralošti. Nepamirškite, kad senų daugiabučių inžinerinės sistemos yra pasenusios, be to, būsite priversti mokėti gana didelius mokesčius už šildymą. Galiausiai, teks susitaikyti su prastu laiptinės vaizdu ir negailėti išlaidų, skirtų būsto remonto darbams. Kitas aspektas – minėtasis saugumas. Taip jau yra, kad senesni rajonai, kuriuose stovi senos statybos daugiabučiai, yra mažiau saugūs. Čia visuomet fiksuojamas didesnis nusikalstamos veiklos skaičius, todėl nesijausite saugūs nei per naktį palikę automobilį, nei leisdami vaikus į mokyklą. Tuo tarpu naujos statybos daugiabučiai suburia jaunas šeimas, kurios rūpinasi gyvenamąja aplinka. Galiausiai, daugelis naujos statybos daugiabučių rajonų turi rakinamus vidinius kiemelius, saugomas automobilių stovėjimo aikšteles ar nuosavus garažus.

Šiandien parduodami butai Vilniuje gali būti su daline arba pilna apdaila. Be to, itin plati nekilnojamojo turto pasiūla leidžia rinktis pageidaujamos kvadratūros ir išplanavimo butus. Norėdami padidinti būsto saugumą, privalote pagalvoti ir apie papildomas apsaugos priemones – aukščiausiai saugumo klasei priskiriamas duris ir kelių skirtingų kategorijų spynas. Pravartu pagalvoti ir apie signalizaciją, ypač tuo atveju, jei dažnai leidžiatės į ilgas keliones ir paliekate butą be priežiūros. Tiesa, jei rinksitės naujos statybos daugiabutį, galite kur kas labiau pasitikėti kaimynais, prašydami jų pagalbos – paprastai šiuos butus renkasi jaunos ir atsakingos šeimos, vertinančios saugią kaimynystę. Galiausiai, negalima paneigti ir to, kad naujos statybos daugiabučių rajonai sukuria savitą mikroklimatą – čia rečiau vykdoma nusikalstama veikla, o pats rajonas kur kas aktyviau prižiūrimas tiek pačių gyventojų, tiek policijos pareigūnų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.