Laisvalaikis, Pramogos

Ar įmanoma sutaupyti planuojant vestuves?

Ko gero visi žino, kad vedybos yra gana brangi šventė, kuriai tenka ruoštis ir taupyti daugiau nei vienerius metus. Deja, tikrai ne visoms jaunųjų poroms pavyksta sutaupyti savo išsvajotai šventei tiek, kad nereikėtų skaičiuoti pinigų. Todėl ne retai tenka imtis ne visai protingų sprendimų – skolintis pinigų iš tėvų ar giminaičių, o kartais netgi imti paskolą arba kreditą. Be abejo, tokie sprendimai vėliau dar labiau kerta per kišenę, tad vertėtų pasidomėti, ar neįmanoma sukurti idealių vestuvių už gerokai mažesnę sumą? Be abejo, yra nemažai malonių smulkmenų, be kurių negali praeiti nei viena ideali vedybų šventė, tačiau galbūt yra daugelis kitų aspektų, ties kuriais pavyks sutaupyti? Pasižvalgykime, kur sutaupyti tikrai įmanoma.

Vestuvių šventės vieta

Jūsų kūrybiškos ir originalios vestuvių idėjos gali padėti sutaupyti tikrai nemažai pinigų. Tad prabangiai ir skoningai atrodantį vestuvių vakarėlį jūs galite sukurti ne tik brangioje sodyboje ar dvare, tačiau taip pat ir savo namuose arba netgi gamtoje. Šventė gamtoje su romantiškomis pavėsinėmis ir gausybe gėlių atrodys tikrai šauniai ir privers jūsų šventės svečius susimąstyti, kokie jaunavedžiai kūrybiški! Visgi, jeigu labai norite savo vestuves švęsti uždaroje patalpoje, tuomet pasidairykite į nuošalesnius, galbūt neseniai įkurtus restoranus ar kavines, kadangi dar žinomo vardo ir daug klientūros neturintys restoranai ir kavinės siūlo gerokai mažesnes kainas už tokią pačią kokybę.

Pakoreguokite savo šventės valgiaraštį

Visiškai nebūtina užsisakyti gausybę brangių ir įmantrių restorano ar kavinės patiekalų, kad svečiai skaniai pavalgytų. Galima užsisakyti paprastesnio maisto, kurį gražiai pateiktų, o svečiai taip pat neliks nusivylę. Negana to, keistus ir nematytus, tačiau brangiai kainuojančius užkandžius jūs galite pakeisti paprasčiausiomis gardžiomis daržovėmis ar vaisiais, kurie bus gaivūs karštą vasaros dieną ir gražiai derės prie vestuvių stalo dekoro. Svarbu, kad būtų skanu ir gražiai atrodytų – ekstravagantiškumą, retenybes ir prabangias keistenybes galima pakeisti laiko patikrintais šviežiais ir skaniais patiekalais.

Negana to, su daugeliu restoranų galite susitarti, kad dalį arba net ir visus gėrimus atsineštumėte patys – taip sutaupysite papildomą pinigų sumą. Dar vienas svarbus aspektas – nepripirkite pernelyg daug alkoholinių gėrimų. Šios su maistu ir gėrimais susijusios vestuvių idėjos padės turėti pilnesnę piniginę.

Rengiant svečių sąrašą, vadovaukitės kokybės, o ne kiekybės principu

Turbūt visi žino, kad didelė puota ir itin ilgas svečių sąrašas – tai lietuviška tradicija, vyraujanti nuo senų laikų.  Tačiau, laikai keičiasi ir vestuvių tendencijos byloja apie tai, kad vis dažniau jaunieji renkasi kviesti mažiau žmonių. Visų giminaičių, bendradarbių ar tiesiog pažįstamų kviesti į šventę tikrai nėra būtina – tai jau seniai nebemadinga, o ir šventė bus gerokai kokybiškesnė, jeigu joje dalyvaus tik tie, kurie jums daug reiškia. Be abejo, jeigu jau susidarėte ilgą svečių sąrašą, gali būti nemalonu jį vis trumpinti, tačiau pagalvokite apie tai, jog vestuvių atmosfera bus kur kas geresnė su pačiais artimiausiais ir brangiausiais žmonėmis, o juk ir sutaupysite gerokai daugiau, jeigu svečių bus mažiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *