SEO-principaiSusikūrėte tinklalapį? Kas toliau? Turėkite omenyje, kad jūsų tinklalapio kūrėjai ne visada turi pakankamai žinių apie esminius SEO momentus, todėl jiems juos būtina priminti. Sau priminti kai kuriuos dalykus irgi ne pro šalį. Juk norite, kad jūsų svetainę rastų kuo daugiau žmonių, ar ne?

Pradėkime nuo paprasčiausių 3 principų, kurių pamiršti nevalia niekam.

1 principas: puslapio tekstai. Niekas neieško „Informacija ruošiama“ paieškoje. Visi ieško informacijos apie tam tikras prekes ir paslaugas. Jei neturite teksto, tai geriau ir puslapio nepublikuokite tol, kol jį paruošite. Tekstas puslapyje yra svarbus pirmiausiai lankytojui, tada jūsų konkurentams, tada jums ir tik tada Google robotams, „skaitantiems“ jūsų puslapio tekstus. Jei lankytojas užeis ir užvers puslapį greičiau, nei per 3 sekundes, visa tai matys Google Analytics. Kuo didesnis atmetimo faktorius, tuo, reiškia, labiau jūsų puslapis neatitinka lankytojo lūkesčių. Jei lūkesčių neatitinka, reiškia, jis yra nenaudingas, o nenaudingų puslapių pirmose pozicijose niekas nenori matyti. Taigi, su tekstais teks padirbėti. SEO paslaugos čia samdyti nereikia, geriau jau patyrusį komercinių tekstų rašytoją.

2 principas: puslapio navigacija. Elektroninės komercijos profesionalai sako, kad norimą prekę lankytojas rasti daugiausiai 3 paspaudimais. Jei reikia daugiau – jau negerai, nes daugybė žmonių nebaigia paieškos proceso ir eina kitur. Tai labai svarbu. Protingai sudėliota navigacija yra labai svarbi ne tik lankytojui, bet ir SEO. Ar jūsų paslaugos susijusios viena su kita? Tad kodėl neįdėjus nuorodų į susijusias paslaugas tiesiogiai kitos paslaugos aprašyme? Tai padeda ir Google robotams nuspręsti, kas yra svarbu. Perkrauti nereikėtų, nes vien nuorodos į 100 paslaugų ar prekių irgi nėra gerai. Tai labai individualu, todėl patarimo, kaip geriau padaryti reiktų ieškoti kartu su kūrėjais ir SEO specialistais.

3 principas: atgalinės nuorodos. Čia be profesionalios SEO paslaugos neišsiversite. Nuorodų negalima pirkti, jų palikinėti visur, kur papuola, irgi nebegalima, nes galima prisidaryti tokios žalos, kad jos ištaisymas kainuos kelis kartus daugiau, nei paprastas nuorodų suradimas, patikėtas profesionalams. Nuorodų katalogai yra gerai, tačiau jie nepadės laimėti konkurencinės kovos. Čia reikės kur kas išmanesnių sprendimų.

Profesionalios SEO paslaugos analizuoja visus minėtus principus ir padeda juos įgyvendinti. Dažnai į SEO specialistus kreipiamasi tada, kai puslapis būna jau sukurtas. Reikėtų į juos kreiptis dar kūrimo proceso metu, kad būtų galima bendrai sukurti tokį puslapį, kurį iš karto užplūstų lankytojų banga.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *