Atšilus orams suskumbame rūpintis ir mūsų namus bei sodybas supančia aplinka. Lauke gausu įvairiausių lengvesnių ar sunkesnių darbų ir darbelių. Vienas iš jų – žolės aplink namus pjovimas. O čia nepakeičiamas įrankis – žoliapjovė. Jų parduodama keletas rūšių: mechaninės, tai yra be variklio, jas valdo tik žmogus, jos paprastai būna su dviem ratais ir skirtos nušienauti nedidelius plotus. Gali būti elektrinės žoliapjovės, kurias varo elektra, gaunama iš maitinimo lizdo ar akumuliatoriaus, jos yra skirtos tvarkyti mažus ir vidutinio dydžio plotus. Benzininės žoliapjovės – tokios, kuriose įmontuotas variklis, dirbantis benzinu, ir skirtos šienauti didelius plotus. Dar gali būti sodo traktoriai, tai taip pat žoliapjovės, kurioms reikia benzino, o jos skirtos darbams ypač dideliuose plotuose.

Mechaninė žoliapjovė geriausiai tinka tuo atveju, jeigu mėgstate fiziškai padirbėti. O sodo traktorius, atvirkščiai, skirtas mėgstantiems komfortą. Tuo tarpu elektrinės arba benzininės žoliapjovės yra vidurinis variantas, tad ir labiausiai populiarios. Kokios gi šių žoliapjovių savybės.

Elektrinės žoliapjovės skiriasi pagal savo galingumą. 900–1100 W galingumo skirtos mažesniems plotams, vidutinio – 1200–1400 W – galingumo didesniems plotams, o 1600 W skirtos šienauti iki 800 kv. metrų plotą. Vienos elektrinės žoliapjovės būna su laidu, kitos su akumuliatoriumi. Tačiau ir tos, ir tos turi savų trūkumų. Jeigu žoliapjovė su laidu, jis visą laiką painiosis jums po kojų. Tačiau jeigu žoliapjovė dirba akumuliatoriaus pagalba, tai akumuliatorių teks nuolat įkrauti.  Paprastai jis išsikrauna po kokių 50 minučių šienavimo.

Kita vertus, benzininės žoliapjovės yra sunkesnės ir brangesnės už elektrines. Be to jas prižiūrėti sudėtingiau, o jų eksploatacija brangesnė, nes šiems prietaisams būtina pakeisti tepalą, oro filtrą ir pan.  Dar vienas jų minusas – triukšmas. Tačiau jos daug galingesnės, tad jomis galima nušienauti daug didesnius plotus. Pavyzdžiui, jeigu žoliapjovės galingumas yra iki 5 arklio galių, tai vejos plotas gali būti iki 1000 kvadratinių metrų, jeigu galingumas 7–11,5 arklio galių, tai šienauti galima iki 3000 kv. metrų.

Tad žoliapjovę rinktis, pirmiausia, reikia pagal plotą, kurį ketinate šienauti. Be to, perkant svarbu įvertinti ir tokius aspektus, ar tinkamas galingumas šlapiai, labai tankiai ir aukštai žolei pjauti, ar žoliapjovė lengvai manevruoja nelygioje vietovėje. Reikėtų išsiaiškinti, kaip surenkama ir išmetama žolė, kaip išspręsta perpildymo problema.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *