Planuojate įsigyti naują mašiną? Tikriausiai jau ėmėtės dairytis po rinką ir nustebote, kad toli gražu ne visi auto skelbimai yra informatyvūs. Deja, ieškodami įdomaus varianto be išankstinių kriterijų galite prarasti neįtikėtinai daug laiko. Todėl siūlome pasinaudoti keliais paprastais patarimais, kurie padeda sparčiai atsirinkti dėmesio vertus skelbimus.

Paieškos kanalai ir pirmasis įspūdis

Jei turėtumėte visuomenei svarbios informacijos, tikriausiai apie ją paskelbtumėte centrinėje miesto aikštėje, o ne šalia vieno daugiabučio namo. Tokia pati logika taikoma ir kalbant apie skelbimus. Kuo daugiau žmonių apsilanko skelbimų svetainėje, tuo didesnė tikimybė, kad ten bus vertingų pasiūlymų. Todėl prieš atsirenkant paieškos kanalus reikėtų pasigilinti, kurie yra populiariausi ir didžiausi. Žinoma, kainos didžiuosiuose portaluose gali būti aukštesnės. Tačiau tam ir yra skirtas derybų menas. Regioninės skelbimų svetainės vertos dėmesio tik tuo atveju, jei negalite toli keliauti, kad apžiūrėtumėte mašiną.

Atsirinkus portalus pirmiausia reikėtų atlikti konkretesnę dominančių transporto priemonių paiešką. Daugelyje svetainių galima išfiltruoti pasiūlymus pagal automobilio markę, modelį, pagaminimo metus ir kitus smulkesnius kriterijus. Vertina pasirinkti tokį filtravimą, kuriame būtų pristatomi naudoti automobiliai su nuotraukomis. Tokiu būdu potencialios mašinos paieška palengvės ir pagreitės. Iš pirmosios, pagrindinės nuotraukos galėsite spręsti, ar verta skelbimą nagrinėti toliau.

Žinoma, nuotraukų pasitaiko visokių. Juk ne visi transporto priemonių pardavėjai išmano fotografiškos meno subtilybes. Vieni stengiasi parodyti tik bendrą mašinos vaizdą ir mano, kad detales verta apžiūrėti susitikus. Kiti – atvirkščiai, iš karto parodo visas smulkmenas. Taigi, aklai pasitikėti nuotraukų kuriamu įspūdžiu neverta. Vis dėlto jei naudotų automobilių skelbimai sudaryti iš nuotraukų, kuriose matoma tik viena kuri mašinos pusė, arba vaizdo kokybė yra labai menka, laiko geriau negaišti.

Tekste – svarbiausia informacija

Kad ir kaip žavėtų kone tobulos parduodamos mašinos nuotraukas, būtina nešališkai įvertinti visą pateikiamą informaciją. Taip pat ir tą, kurios trūksta. Net jei apžiūrimi auto skelbimai nemokami ir juose nėra reikalavimo užpildyti visus informacinius laukelius, verta pasidomėti visomis detalėmis. Jei trūksta daugybės esminių duomenų arba visai nėra jokio aprašymo, protingiausia tokį skelbimą tiesiog pamiršti. Juk jei pardavėjas net nesiteikia aprašyti parduodamo daikto, tai arba tas daiktas yra visiškai prastas, arba susidūrėte su neatsakingu, aplaidžiu, abejingu pardavėju.

Kai kuriuos duomenis reikėtų vertinti kritiškai. Tokios informacijos pavyzdys – rida. Juk iš tiesų ne ji viena lemia tikrąją mašinos būklę. Jei automobilį vairavo neatsargus vairuotojas, o pagrindiniai keliai, kuriais riedėta, priminė bekelę, tai ir šimtas tūkstančių kilometrų jį gali paversti priemone, tinkama nebent sunkiems kroviniams į sodą gabenti. Todėl ieškokite konkretesnės informacijos apie naudotoją. Ir nepamirškite – kad greičiau įvyktų naudoto automobilio pirkimas, daugybė žmonių pagražina ridos duomenis.

Atidžiai įsiskaityti verta į mašinos trūkumus – jei tik jie nurodyti. Tai gali būti ir pirmiausia skelbime į akis krentantis dalykas. Kuo išsamiau aprašyti trūkumai ir automobilio „nuotykiai“ kelyje, tuo patikimesnio pardavėjo galite tikėtis susitikę. Jei naudoti automobiliai tėra tik uždarbio galimybė, žmogus nesivargins pats kreipti dėmesio į mašinos problemas. Tikėtina, kad toks pardavėjas apie galimus rūpesčius neužsimins net klausiamas.

Kaina – vienas pačių pagrindinių paieškos kriterijų. Tačiau nereikėtų aklai tikėti tuo, kas parašyta skelbime. Kaip ir perkant nekilnojamąjį turtą ar kitą didesnį pirkinį, galioja derybų taisyklė. Kai kuriais atvejais didelę sumą galima susimažinti net keliais šimtais eurų. Taigi, pamačius finansines galimybes pranokstančią kainą nereikėtų jaudintis. Tereikia išmėginti sėkmę derybose, pasikliauti kitais minėtais kriterijais, ir auto skelbimai padės atrasti tą vienintelį svajonių automobilį.