Gąsdinančios šildymo kainos verčia susimąstyti, ką galima padaryti, kad nereikėtų kiekvieną žiemą taip plačiai atverti piniginės ir veržtis diržų ar šalti namuose siekiant sutaupyti bent vieną kitą litą. Daugiabučiuose namuose dažniausiai kaip išeitis siūloma renovacija, tačiau net ir senos statybos individualiems namams verta apie ją pamąstyti, kurios pagrindu galėtų būti fasadų šiltinimas.

renovationIndividualaus namo renovacija yra savininko sprendimas, tuo tarpu daugiabučius namus nuspręsti renovuoti turi visi (ar didžioji dalis) savininkų, galioja įvairios sąlygos, kurias namas turi atitikti, tačiau čia galima tikėtis ir dalinio valstybės finansavimo, todėl renovacija bus gerokai pigesnė. Jei niekaip nepavyksta sulaukti valstybės paramos, gyventojai gali bent dalinai atnaujinti savo būstą. Fasadų šiltinimas ne tik nekainuos pernelyg daug, bet taip pat ir pakeis namo vizualinį vaizdą, namas atrodys naujesnis, šildymo kainos bus mažesnės, o išleista pinigų suma nebus tokia didelė kaip atliekant pilną renovaciją. Planuojantiems parduoti savo būstą – tai labai svarbu, kadangi net menkiausi atlikti darbai gerokai kilsteli būsto kainą.

Nuosavų (individualių) namų gyventojams fasadų šiltinimas gali būti atliekamas tiek atnaujinant, renovuojant senos statybos namą, tiek ir bestatant visiškai naują namą, kadangi tai vienas iš puikiausių būdų sumažinti šilumos nutekėjimą į lauką, ją išsaugant viduje ir taip sumažinant patiriamas sąnaudas, kurios šaltomis Lietuvos žiemomis siekia nemažai. Be to, apšiltinus fasadą ir atlikus apdailą net ir senas mūrinis namelis sode atrodo prabangiau, moderniau, kyla jo vertė bei darosi maloniau jame gyventi.

Gerai atlikta renovacija ir fasadų šiltinimas padeda sutaupyti net apie 50 procentų, o kartais ir dar daugiau, patalpų šildymui išleidžiamų pinigų, tad vienkartinė investicija per kelerius metus atsipirks, o vėliau padės sutaupyti apvalią sumą pinigų, kurią galėsite skirti savo pramogoms, kitiems atnaujinimams ar kitiems savo poreikiams patenkinti, todėl jei mąstote ar tai apsimoka, negaiškite laiko ir ieškokite, kas galėtų kokybiškai atlikti pilną namo renovaciją ar bent jau fasado šiltinimą.

Siekiant maksimalios naudos, savaime suprantama, reikėtų modernizuoti ir šildymo sistemą, užsandarinti ar pakeisti langus bei duris, daug dėmesio būtina skirti stogui bei grindims – šaltis neretai skverbiasi iš rūsio ar palėpės. Neretai apšiltinus fasadą ar atlikus dalinę namo renovaciją pamirštamos kai kurios ertmės, dėl ko vėliau atlikti darbai taip nedžiugina Jūsų, nejuntama ir žadama didelė finansinė nauda.

Mėgstantiems planuoti savo ateitį, tiek renovacija, tiek ir fasadų šiltinimas ar šildymo sistemos modernizavimas turėtų būti labai patrauklūs ir vertingi pasiūlymai, kuriems tikrai verta skirti dalį savo santaupų, o jei jų trūksta – pasiskolinti ar įsigyti paslaugas išperkamosios nuomos būdu. Ne itin didelės palūkanos tikrai atsipirks greičiau nei šilumos energijos švaistymas pro kiauras sienas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.