Vidaus durys Vilniuje: kaip išsirinkti?

Vidaus durų paieška – itin sunki užduotis, kelianti klausimų net ir patyrusiems dizaineriams. Kiekvienas būsto šeimininkas ieško patikimų, tvirtų ir estetiškai patrauklių durų, kurių kaina nedraskytų kišenės. Deja, durys Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose negali atitikti visų išsikeltų kriterijų, t. y. rinkdamiesi duris, pirmenybę turime skirti vieniems rodikliams ir ignoruoti kitus. Tai reiškia, kad pirmasis jūsų darbas – atsisėsti, paimti popieriaus lapą ir susirašyti visus kriterijus, kuriems skiriate didžiausią dėmesį.

Stilius ir spalva

Kurdami interjerą, daug dėmesio skiriame spalvų, medžiagų ir raštų pasirinkimui. Natūralu, kad šioje erdvėje reikalingos ir estetiškai patrauklios durys. Tiesa, durų stilių pasiūla yra gana didelė, todėl turite tiksliai žinoti, kokios durys atitiks jūsų išsikeltus lūkesčius. Didžiausio pirkėjo dėmesio sulaukia modernaus ir klasikinio dizaino gaminiai. Žinoma, durys gali tapti ir išskirtiniu interjero akcentu, tačiau tokiu atveju interjero rengimo užduotis rekomenduojama patikėti profesionaliam dizaineriui.

Svarbų vaidmenį atlieka ir durų spalva. Tradiciškai durų spalvinis tonas derinamas su grindų ir (arba) sienų spalva. Tiesa, vis daugiau interjero specialistų siūlo įvertinti kontrasto privalumus, tačiau perspėja, kad toks sprendimas yra rizikingas. Jei norite išskirtinės spalvos durų, visų pirma užsisakykite durų spalvos pavyzdį, kurį galėsite patikrinti namuose.

Durų priedai

Durys Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose komplektuojamos be durų lankstų, rankenų ir spynų, t. y. visus priedus turite rinktis atskirai. Nepamirškite, kad net ir pati menkiausia detalė kuria bendrą interjero atmosferą, t. y. visos detalės turi būti pritaikytos prie gyvenamosios erdvės stilistikos. Įvertinkite gaminių dizainą, spalvą ir funkcionalumą. Rankenos ir lankstai gali būti gaminami iš nikelio, chromo, žalvario, plieno ir kitų ilgaamžių medžiagų.

Atidarymo sistema

Prieš priimdami sprendimą, turite nuspręsti, kaip bus atidaromos vidaus durys. Įvertinkite ne tik durų dizaino subtilybes, bet ir patogumo faktorių. Vienas dažniausių pasirinkimų – klasinės, t. y. atsiveriančios, durys. Tokios durys puikiai atrodo tiek klasikinio, tiek modernaus stiliaus interjere. Tiesa, klasikinės durys gali atsidaryti iš vienos ir kitos pusės, todėl prieš montuodami pasirinktą įrangą, apsispręskite, kuris variantas tinka jūsų interjerui. Stumdomos durys montuojamos, siekiant optimaliai išnaudoti patalpų erdvę. Tokios durys apsaugo nuo skersvėjo sukelto savaiminio durų užsidarymo.

Garantijos ir priežiūra

Durys Vilniuje išsiskiria itin plačia dizaino pasiūla, tačiau nepamirškite, kad dizainas neturėtų būti lemiamas atrankos faktorius. Labai svarbu įvertinti ir gaminiams suteikiamos garantijos terminus. Pasidomėkite, kaip duris reikės prižiūrėti. Jei jų paviršius yra nelygus, reljefinis arba turi priklijuotų elementų, kitos gamybinės medžiagos intarpų, tokios durys reikalaus dažnesnių atnaujinimo darbų ir sudėtingesnės priežiūros.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *