Modernėjant laikams, keičiasi ir tradicijos. Ne paslaptis, kad ir santuoka dabar jau atrodo kiek kitaip nei anksčiau. Šiuo metu ypač populiarėja vedybinės sutartys, kuriose nurodomos tiek teisės, tiek ir pareigos, kurios kyla iš kiekvieno sutuoktinio. Deja, kai kurie žmonės vis dar galvoja, kad vedybų sutartis dažniausiai reiškia, kad planuojama skirtis anksčiau ar vėliau, neva taip programuojamos smegenys. Tačiau situacija iš tiesų yra kiek kitokia. Tiesiog daugelis porų nė nesusimąsto kodėl tokios sutartys yra pasirašomos ir kokia yra jų paskirtis. Būtent nesidomėjimas gali pakišti koją ateityje ir apsunkinti santykius, o taip pat – skyrybų procesą.

Kadangi santuoka be tokiu atveju yra rašyti įsipareigojimas sudaryti vyro ir moters sąjungą oficialiai, tai reiškia, kad santuoka iš esmės yra tik teisinis dalykas. Žinoma, papildoma šventė ir butaforija leidžia sukurti iliuziją, jog tai kažkas kita. Bet, santuokos esmė yra būtent dviejų žmonių teisinė sąjunga, kuomet susijungiama savo turtu ir ne tik.

Vedybinės sutarties paskirtis yra paprasta – iš anksti numatyti kokios teisės ir pareigos bus priskiriamos kiekvienam iš partnerių. Tai taip pat yra vienas iš apsaugos būdų apgaulės atveju neprarasti turto. Tai taip pat dokumentas, leidžiantis išvengti ilgo skyrybų proceso.

Paklabėkite plačiau – vedybinė sutartis yra naudinga tuo atveju, jeigu partneriai turi sukaupę skirtingą turtą. Pavyzdžiui, jeigu prieš santuoką įgytas turtas vienos partnerio yra didesnis nei kito, tuomet natūralu, kad tokia sąjunga teisiniu ir finansiniu požiūriu yra nelygi. Dėl šios priežasties sutartyje numatoma, kad iki santuokos įgytas turtas yra asmeninė nuosavybė, o ne bendra. Kai turtas kaupiamas santuokoje, tuomet ji jis jau tampa bendru. Tačiau, ir čia galima iškelti tam tikras išlygas. Pavyzdžiui, jeigu santuoka įvyksta vienam iš partnerių sukuriant verslą anksčiau, tuomet sutartyje galima numatyti, kad santuokoje verslo generuojamas turtas būtų ne bendra, o asmeninė nuosavybė. Tai yra sąžininga, nes vedybų atveju, antroji pusė nedaro jokios įtakos, kad iš to verslo būtų gaunamos kažkokios pajamos.

Tad, jeigu galvojate apie santuoką, būtinai pasidomėkite vedybų sutarties privalumais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *