Varna – Juodosios jūros pakrantės pažiba

Jeigu esate užkietėjęs keliautojas ir jau išmaišėte visus pagrindinius Europos mietus vakaruose, pats metas pasukti į pietryčius, nes centrinė Europa ir Balkanų šalys slepia dar daugelio neišmatuotus turtus. Vienas iš dėmesio vertų miestų centrinėje Europoje – Varna Bulgarijoje. Tai trečias didžiausias miestas šalyje, galintis pasiūlyti poilsį prie Juodosios jūros ir edukacinės veiklos bandant pažinti net senovės graikų laikus siekiančią miesto istoriją. Pigų skrydį į Varną siūlome užsirezervuoti iš anksto.

Miestas pradėjo savo gyvavimą kaip graikų kolonija pavadinimu Odessos dar VI amžiuje prieš mūsų erą. O IX a. vietovei buvo skirtas jos dabartinis vardas – Varna. Nors Bulgarija buvo galinga šalis jau XIII a., ji nuolatos konkuravo su Bizantijos imperija ir kitais priešais, todėl miestas įvairiais laikotarpiais priklausydavo vis kitai tautai. Per visą Varnos istoriją miestą valdė Bizantija, turkai, rusai ir tik nuo 1878 m. Bulgarija. Todėl nenuostabu, kad čia juntama įvairių epochų ir tautų dvasia  – tiek rytietiška, tiek slaviška, tiek autentiška bulgariška.

Bene gausiausiai lankomas taškas mieste  -tai Jūros sodas. Šis parkas yra laikomas vienu iš miesto simbolių. Čia ne tik įstabaus grožio gamta , bet ir gausybė pramogų, muziejų, zoologijos sodų. Čia visados vyksta įvairūs renginiai bei koncertai.

Dar vienas lankomas Varnos objektas – tai botanikos sodas. Jeigu dievinate augalų įvairovę arba norite pasijausti kaip džiunglėse, būtinai apsilankykite šioje vietoje.

Jeigu domitės menu, būtina užsukti į Varnos soborą. Tai bizantinio stiliaus stačiatikių katedra, kurioje galima grožėtis akinančiomis aukso detalėmis ir puošniu interjeru.

Varnos kurortiškoji pusė ne mažiau turtinga. Už miesto galima rasti vietų, kuriose kiekvienam bus suteikta galimybė pasimėgauti tobulu poilsiu. Itin lankoma vieta – Auksinės kopos ir jų švarūs paplūdimiai bei SPA malonumų pilni poilsio centrai. O arčiausiai miesto įsikūręs Šv. Konstantino ir Elenos kurortas. Čia rasite mineralinio vandens šaltinių bei tradicinių bulgariškos virtuvės restoranų.

Tad nedelskite ir įsigykite pigų skrydį į Bulgarijos miestą – Varną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *