hamburg2

Hamburge, antrame pagal dydį Vokietijos mieste, yra daug vietų, paminklų, pastatų, kuriuos verta aplankyti bet kuriam šio miesto svečiui. Tačiau šiame straipsnyje apžvelkime 5 mūsų išrinktus favoritus, kurių nepamačius, mūsų manymu, kelionė į Hamburgą – nieko verta, o ir Vokietija nepasirodytų legendiniu savo žavesiu, kuris užburia ištisas mases turistų.

Hamburgo uostas. Trečias pagal dydį pasaulyje (nusileidžiantis tik Londono ir Niujorko uostams) šis laivų sustojimas yra 800 metų senumo ir vis dar puikiai atlieka savo funkcijas iki šių dienų – dėl to Vokietija saugo šį uostą kaip istorinį paminklą. Hamburgo uoste galima vaikščioti pakrante, sudalyvauti ekskursijoje turistiniu laivu arba pasimėgauti puikia jūros gėrybių puota viename iš daugelio restoranų. Vienas iš jų – restoranas „Rive“ – siūlo puikią viso uosto panoramą.

Raudonųjų žibintų kvartalas – Reeperbahn. Tai žymiausia Hamburgo gatvė, pritraukianti mases turistų kasmet. Čia galima rasti įvairaus plauko barų, naktinių bei striptizo klubų. Nors Vokietija ir taip garsi savo naktiniais vakarėliais ir elektronine muzika, Hamburgas gali pasigirti erotiniais muziejais, kurie 1960 m. priviliojo žymiąją britų roko grupę „The Beatles“ atvykti koncertuoti į Hamburgą ir pradėti savo tarptautinę karjerą.

Hamburgo žuvų turgus. Šviežios jūrinės žuvys, egzotiniai vaisiai ir riešutai, arbatos iš visų pasaulio kampelių – Hamburgo Fishmarkt yra būtina aplankyti vieta kiekvienam maisto gurmanui. Turgus po atviru dangumi, visai šalia istorinės žuvų aukcionų salės, atidarytas penktadieniais nuo 5 iki 9 valandos ryto, tad verta atsikelti anksti ir paskubėti, kad spėtumėte įsigyti šviežios žuvies tiesiai iš laivų.

ballin2Emigracijos muziejus Ballinstadt. Tarp 1850 ir 1939 metų Hamburgas tapo vartais į Naująjį pasaulį daugiau nei 5 milijonams europiečių. Muziejus Ballinstadt atkuria šiuos istorinius įvykius: ekspozicijose galima pamatyti to laikmečio emigrantų manekenus su atitinkančia apranga, originalias emigracijos tarnybų sales, kontrolės postus. Galima netgi pamėginti atrasti savo pačių giminės ištakas išsamioje emigrantų sąrašų duomenų bazėje.

Istorinis sandėlių rajonas. Visai netoli Hamburgo uosto stovi vadinamasis sandėlių rajonas – didžiausias sandėlių kompleksas visame pasaulyje. Siauros akmeninės gatvelės ir maži vandens kanalai vingiuoja tarp šimtamečių pastatų, kuriuose sandėliuojama kakava, šilkas, importuoti kilimai ir kitos gėrybės. Vakarinis gatvių apšvietimas ant sandėlių sienų ir tiltų sukuria baugoką, tačiau tikrai pasakišką atmosferą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *