Nors čiužinio istorija sena, kaip pati žmonija, tačiau pirmasis čiužinys, kuris priminė dabartinį čiužinį, atsirado tik XIX a. būtent tada išpopuliarėjo patogūs spyruokliniai čiužiniai. Po šimtmečio buvo išrasti ir lateksiniai, putų poliuretano čiužiniai, o šiandien žmonės gali rinktis ir modernius čiužinius iš viskoelastinių putų poliuretano ar natūralių pluoštų. Visgi, specialistai pastebi, kad čiužinio pasirinkimas dažnai priklauso ir nuo mados, kadaise labai populiarius spyruoklinius čiužinius, pakeitė lateksiniai čiužiniai, tačiau istorija sukasi spirale, todėl vėl grįžta spyruoklinių čiužinių mada.

Šiandien spyruokliniai čiužiniai gamini iš gerokai įnovatyvesnių  medžiagų ir pagal spyruoklių branduolio sujungimą  yra skirstomi į du tipus: „Pocket“ ir „Bonell“. Pastarasis tipas – tai klasikinė, tarpusavyje sujungtų spyruoklių sistema. Tokio tipo spyruokliniai čiužiniai gana pigūs, tačiau ne itin patogūs, jei žmogus miega ne vienas, kadangi spyruoklės labai gerai perduoda partnerio judesius. Tuo tarpu, spyruokliniai čiužiniai su „Pocket“ sistema gerokai pažangesni. Kiekviena tokio čiužinio spyruoklė yra įvilkta į atskirą maišelį, taip sukuriamas taškinis čiužinio elastiškumas, todėl mažiau jaučiami šalia miegančio žmogaus judesiai. Rinkoje taip pat galima rasti spyruoklinių čiužinių su plastikinėmis spyruoklėmis, kurios yra labai jautrios judesiui ir puikiai prisitaiko prie žmogaus kūno linkių.

Spyruoklinio čiužinio minkštieji sluoksniai arba perdangos, kurių storis ir tankis lemia paties čiužinio patogumą, gaminami iš pačių įvairiausių medžiagų: pradedant nuo paprasto porolono ir baigiant kupranugarių vilna. Tad ir čiužinio pasirinkimas priklauso nuo žmogaus miegojimo įpročių, keliamų reikalavimų čiužinui ir finansinių galimybių.  Be to, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad  spyruokliniai čiužiniai, lyginant su kitomis čiužinių rūšimis, išsiskiria labai gerais oro pralaidumo rodikliais, todėl jie rekomenduojami žmonėms, kurie naktimis gausiai prakaituoja ir mėgsta miegoti vėsiai. Kita vertus, spyruoklinius čiužinius būtina reguliariai vartyti, kad jie tolygiai išsigulėtų, retkarčiais išvėdinti ir išsiurbti, kad jų viduje nepradėtų veistis dulkių erkutės.

Spyruokliniai čiužiniai žavi ir savo kaina. Kiekvienas ras čiužinį pagal savo kišenę, tačiau specialistai primena, kad taupyti geros savijautos ir kokybiško miego sąskaita tikrai neverta.

 

 

1 thought on “Spyruokliniai čiužiniai vėl grįžta į madą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *