sildytuvasKaip sušilti, kai greitai šilumos tiekimo atstatyti negalima? Tai aktualu ir rudenį, kai šildymo sezonas dar nepaskelbtas, o temperatūra nukrenta žemiau 10 laipsnių. Daugelis traukia iš rūsio šildytuvus ir jais šildosi. Nesvarbu, kad elektros sąskaita padidės, svarbu, kad per šalčius negautume ligos – jos gydymas kainuos kur kas brangiau nei pora eurų už išnaudotą elektrą.

Kokie šildytuvai Lietuvoje dažniausi ir populiariausi?

Tepaliniai šildytuvai

Tai elektrinis radiatorius, kiek primenantis senoviškus ketaus radiatorius su šylančiu vandeniu. Vanduo nėra pats geriausias šilumos laikiklis, todėl į tokio elektrinio šildytuvo vidų pripilama specialaus tepalo. Esminis šio šildytuvo bruožas – galimybė reguliuoti šilumą ir automatinį išsijungimą. Kai patalpos temperatūra pakyla ir pasiekia nustatytąją, šildytuvas automatiškai išsijungia. Įsijungia jis tada, kai kambario temperatūra nukrenta.

Konvekciniai šildytuvai

Tai paprasta vielutė, per kurią eina elektra ir nuo to ji įkaista. Šie šildytuvai labai paprasti ir gana populiarūs. Tiesa, jie turi minusą – ant jų negalima džiauti rūbų, nes jie juos gali sudeginti.

Infraraudonieji šildytuvai

Vieni iš efektyviausių šildytuvų, kurių naudingumo koeficientas yra 80-90 proc. Tai reiškia, kad kaistanti spiralė šilumai atiduoda didžiąją dalį savo energijos. Kita dalis – šviesa. Infraraudonieji šildytuvai naudojami ne tik namuose, bet ir pramonėje.

Kondicionieriai

Nepatikėsite, tačiau vienas iš šildymosi būdų yra kondicionierius. Aišku, jei turi šildymo funkciją. Vėl problema – suvartojama labai daug elektros energijos. Jei neturite sieninio kondicionieriaus, nenusiminkite, galima įsigyti pastatomąjį kondicionierių ir taip susišildyti namus.

Dujiniai šildytuvai

Labai į krosneles panašūs kilnojami šildytuvai, kurie šildo degančiomis dujomis (propanas-butanas). Tiesiog prie šildytuvo prijungiamas nedidelis dujų balionėlis ir degdamos dujos išskiria šilumą.

Kuris iš jų geriausias? Vienareikšmiško atsakymo nėra, nes visi minėti – labai efektyvūs šildytojai. Lietuvoje populiariausi yra tepaliniai radiatoriai. Kodėl? Tikriausiai todėl, kad jie visiškai saugūs. Vaikas gali pridėti ranką, tačiau jos greičiausiai stipriai nenudegs. Be to jie gana kompaktiški, ant ratukų, todėl jie kompaktiški ir greitai įdedami į spintą. Visada ant jų galima džiauti skalbinius ir greitai juos išdžiovinti. Konvekciniai ventiliatoriniai taip pat populiarūs, nes yra kompaktiški ir šildo tik tam tikrą konkretų plotą. Taip jį galima laikyti po stalu ir šildyti, pavyzdžiui kojas.

Rudenį paprastai šildytuvų prekyba suaktyvėja, nes daugybė žmonių ieško, kaip apšildyti savo namus ir biurus.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *