Renginiai Kaune: kodėl jaunimas vengia eiti į teatrą?

Renginiai Kaune savo gausa ir įvairove džiugina įvairaus amžiaus, išsilavinimo bei pomėgių žmones. Visgi, aktoriai, vienos seniausios pasaulyje specialybės atstovai,  skundžiasi, kad į spektaklius užsuka vis mažiau jaunimo. Tad natūraliai kyla klausimas ar jaunimas nebeturini kultūrinių vertybių, ar teatras yra tik vyresnio amžiaus žmonių pramoga?

Teatras – nuobodus

Šis įsitikinimas dažniausiai kyla iš nežinojimo arba nevykusios pirmosios patirties spektaklyje, į kurį jaunuolis dar mokykloje buvo nutemptas savo auklėtojos, kuri nepagalvojo, kad poros valandų vieno asmens spektaklis apie gyvenimo prasmę, gali kiekvienam jaunam žmogui ilgam „atmušti“ norą lankytis teatre. Visgi, šiandien teatras modernėja ir koja kojon žengia su šiuolaikine visuomene, todėl jį vadinti nuobodžiu ar neįdomiu, būtų tiesiog neteisinga. Žinoma, didieji teatralai pyksta, kad komercinis teartas ar kiti panašaus pobūdžio renginiai yra labiau mėgstami visuomenės, tačiau reikia pripažinti, kad kartais norisi tiesiog smagiai pasijuokti, užuot penktadienio ar šeštadienio vakarą nagrinėti egzistencines problemas. Kita vertus, Lietuvos teatro repertuaras gana platus, todėl net ir jaunas, ir vyresnis žiūrovas gali rasti tai, kas jį maloniai nuteiks.

Teatras – brangus

Taip, reikia pripažinti, kad bilietai į spektaklį išties nėra patys pigiausi. Kai kurie renginiai Kaune, skirti jaunimui, kainuoja du ar tris kartus pigiau, todėl daugelis studentų ar moksleivių mieliau porą kartų nueina į barą ar klubą, nei apsilanko teatre. Visgi, reikia paminėti, kad kai kurie teatrai, norėdami pritraukti daugiau žiūrovų, dažnai siūlo akcijas ar nuolaidas bilietams, todėl visada galima „susižvejoti“ ir pigesnį bilietą.

Problema slypi šeimoje?

Pasak psichologų, iš vaiko nereikia reikalauti daryti to, ko nedaro patys tėvai. Tavai nuo mažų dienų savo vaikui yra pavyzdžiais – jis iš jų perima įpročius, bendravimo manierą ir vertybes. Žinoma, su laiku jos keičiasi, įgauna daugiau individualumo, tačiau, jei tėvai niekada nesivesdavo savo vaiko į teatrą, nereiktų labai stebėtis, kodėl jis pats nenori ten eiti. Taigi, ne veltui sakoma, kad vaikai – tėvų atspindys.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *