Prostatos vėžys – rimtas nuosprendis vyrams

Kiekvienų metų rugsėjo 15 dieną minima pasaulinė Kovos su prostatos vėžiu diena. Toks minėjimas atsirado ne be reikalo, nes kiekvienais metais prostatos ligų požymiai atsiranda pas vis didesnę dalį žmonių. Ne išimtis ir lietuviai. Mūsų šalyje net keliems tūkstančiams vyrų kasmet yra diagnozuojamas prostatos vėžys. Pagal sveikatos priežiūros specialistų duomenis, tai yra viena dažniausių onkologinių ligų, kuri palaužia vis didesnę dalį vyresnio bei vidutinio amžiaus žmonių. Tačiau anksčiau laiko išsigąsti nereikia. Laiku diagnozuotas vėžys prostatoje gali būti išgydomas. Svarbu tinkamos priemonės ir pačio žmogaus atsakingumas.

Nors prostatos ligų požymiai dažnai būna panašūs į šlapimo takų infekcijas, įvairūs sutrikimai gali kainuoti kiekvieną vyrą vis kitaip. Deja, to neina pasakyti apie prostatos vėžį. Ši liga – klastinga. Jos  neina taip paprastai aptikti, o simptomai irgi neišryškėja labai greitai. Dėl šios priežasties, medikai ragina vyrus nedelsti ir reguliariai tikrintis. Juk atsarga gėdos nedaro…

Kai kuriais atvejais, žinia apie prostatos vėžį gali smogti labai netikėtai po daugybės metų. Vyras gali jaustis puikiai, jam gali nieko neskaudėti, tačiau staiga atsiradę simptomai ilgam pakeis įprastinį jo gyvenimo ritmą. Ligos progresavimas trunka ilgus metus ir tam įtakos turi įvairūs veiksniai. Tačiau tokie dalykai kaip važiavimas dviračiu, nesveika mityba, gyvenimas be sekso ar nereguliarūs atsitiktiniai santykiai nelemia ligos atsiradimo ar paūmėjimo, kaip daugelis yra įpratę manyti.

Pagal profesionalų rekomendacijas, vyresni nei 50 metų vyrai turėtų vykti profilaktiniam pasitikrinimui kasmet. Net jei žmogus jaučiasi pajėgus ir sveikas, o prostatos ligų požymiai iš vis jiems yra nepatirtas dalykas, nuo vizito tai jų neturėtų atbaidyti. Juk net jei nieko nejauti, tai nereiškia, kad dar neatveri kelio savo organizme plisti prostatos vėžiui. Didesnius šansus susirgti prostatos vėžiu turi tie asmenys, kurių giminės buvo sirgę šia liga, arba krūties vėžiu.

Kaip ir visi prostatos ligų požymiai, taip ir prostatos vėžio simptomai, vos pastebėti, turėtų būti iškart taisomi. Vykti pas gydytojus pasitikrinti reikėtų nedelsiant. Kaip rodo medicinos praktika, laiku pradėtas gydymas reiškia išsaugotą vyro gyvybę.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *