Vien išsilaikyti teisių nepakanka, jei nori tapti pilnavertis vairuotojas, tam prireiks ir nuosavos transporto priemonės. O kad automobilis galėtų būti saugiai eksploatuojamas miesto gatvėse, svarbu ir būtina tinkamai jį prižiūrėti. Lengvojo automobilio draudimas šiuo atveju taip pat nėra išimtis. Privalomasis transporto priemonės draudimas yra viena iš sąlygų, leidžiančių nuosavu automobiliu riedėti miesto gatvėmis.

Naujai iškeptas vairuotojas privalo atsakingai ir tinkamai elgtis kelyje. Būtent todėl jis turi dviejų metų bandomąjį laikotarpį, kurio metu įgyja patirties ir per šį laiką kelyje pagerina savo įgūdžius. Tačiau ne visuomet geri vairavimo įgūdžiai padeda išvengti avarinės situacijos kelyje. Dažnai net ir geriausias vairuotojas negali visko numatyti. Saugaus atstumo nesilaikymas, slidi kelio danga ar neatsargumas gali sukelti rimtą avariją kelyje, kurios metu bus rizikuojama ne vien kitų eisme dalyvaujančių transporto priemonių būkle, bet ir eismo dalyvių gyvybe.

Tenka pripažinti, jog nuo vairuotojo iki avarijos skiria vos vienas neapdairumo žingsnis. Net ir geriausias vairuotojas su puikiai prižiūrimu automobiliu gali sukelti eismo įvykį. Būtent todėl lengvojo automobilio draudimas yra būtinas ir privalomas. Jis padeda atlyginti žalą tretiesiems asmenims, kurie nebuvo kalti eismo įvykio metu. Priešingoje situacijoje už visą padarytą žalą tiek sau, tiek kitiems reikėtų atlyginti iš savo kišenės, tačiau draudimo paslaugos palengvina šį finansinį smūgį ir sumažina nuostolius.

Privalomuoju draudimu turėtų būti draudžiamas kiekvienas automobilis. Jei planuojate savo transporto priemonę eksploatuoti kelyje, tai tiesiog būtinas veiksmas, be kurio atlikimo grės ne tik kelių eismo taisyklių pažeidimas, bet ir atitinkamos nuobodaus. Būtent todėl svarbu savo transporto priemonę apdrausti. Taip juk tik palengvinsite savo situaciją, kelyje jausitės kur kas saugiau ir patikimiau.

Eismo įvykis dažnai vien išgąsčiu neapsiriboja. Už padarytą žalą paprastai reikia sumokėti. Jei kelyje dėl neapdairumo, prastų oro sąlygų ar kitų aplinkybių susidursite su kita transporto priemone, visus nuostolius vienaip ar kitaip reikės atlyginti. Laimei, privalomasis lengvojo automobilio draudimas palengvina šiuos ir daugelį kitų problemų. Tai paslauga, leidžianti sutaupyti ne tik finansus, bet ir laiką.