Prekybinės svarstyklės, bando jus apgauti?

prekybinės svarstyklėsKiekvienas verslas siekia uždirbti. Vieni tai daro sąžiningai, o kiti priešingai – siekia naudos tik sau. Dėl to dažnas pirkėjas atsargiai vertina pardavėjus ir jų darbą, nes numano galintys būti apgauti. Dažniausiu atveju įtarinėjami tie, kurie parduoda svertas prekes. Juk paprastas pirkėjas negali žinoti, kaip tos svarstyklės, liaudiškai tariant, ,,nureguliuotos’’. Tačiau Lietuvos Respublikos įstatymai numato, kad kiekvienos prekybinės svarstyklės privalo būti patikrintos, kad būtų užtikrinti sąžiningi pirkimai bei pardavimai.

Lietuvos Respublikos Metrologijos įstatymas numato, kad įmonės, kurios: parduoda, skaičiuoja, sveria, dozuoja prekes ar produktus, kurių kiekis nurodomas etiketėse; taip pat nustatant prekių ar paslaugų kiekį bei vertę tiesioginių pardavimų sandoriuose tarp pardavėjo ir pirkėjo; bei atsiskaitant už suteiktas prekes ir paslaugas, kai nuo pamatuoto kiekio priklauso kaina – privalo naudoti priemones, tai yra prekybines svarstykles, su metrologine patikra ir laikytis teisinės metrologijos reikalavimų. Visos prekybinės svarstyklės, nepriklausomai nuo ją naudojančių įmonių, privalomai tikrinamos kas du metus kontrolės įstaigų metrologų.

Taip pat kiekvienas sunerimęs dėl tam tikrų įmonių vykdomos neteisėtos veiklos ar įtariant, kad buvo apgautas, gali kreiptis į metrologijos įstaigas. Čia priimami skundai bei pareiškimai, į kuriuos atsižvelgiant, įmonių naudojama technika gali būti patikrina ir nepraėjus numatytam dviejų metų laikotarpiui. Taip užtikrinama, kad nė viena šalis nebūtų apgauta, o neteisėtai vykdoma veikla būtų sustabdyta iki kol nepakenkė kitiems asmenims.

Tikrai nedidelė tikimybė, kad būsite apgautas prekybos centruose, nes šiuos specialistai apsimesdami eiliniais pirkėjais patikrina nuolatos. Tačiau atsargiau elgtis derėtų perkant iš pavienių asmenų gatvės turgeliuose. Šie pardavėjai dažnai vengia atlikti metrologines patikras prekybinėms svarstyklėms, todėl šios gali rodyti svorį su paklaida. Žinoma, reikia suprasti, kad kelių gramų paklaida sveriant kelias dešimtis kilogramų nėra rimtas pažeidimas, o ir kaina dėl to ženkliai nepasikeičia.

Svarbu žinoti savo teises, o jeigu jaučiatės apgautas ir turite bent menkiausių to įrodymų, verta kreiptis į specialias institucijas, kad atvejis būtų patikrintas ir išsiaiškinti iškilę nesusipratimai. Tokiu būdu bus pasiekti sąžiningi prekybiniai mainai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *