Populiariausios užsienio kalbos: ką verta mokytis?

Kalba yra svarbiausia bendravimo priemonė, padedanti suprasti, ko žmonės nori, leidžianti užmegzti draugystes, plėtoti verslo santykius, domėtis aplinka ir mus supančiu pasauliu. Tiesa, nuo seno egzistuoja daug kalbų, besiskiriančių savo gramatika, tarimu ir vartojimu. Šiandien užsienio kalbų mokyklos siūlo įvairių kalbų kursus, atitinkančius individualius besimokančiųjų poreikius ir turimų žinių lygį. Iš kitos pusės, specialistai vieningai sutinka – kol vienos kalbos užima lyderių poziciją, kitos prisimenamos gana retai.

Populiariausios kalbos Lietuvoje

Lietuvoje didžiausio dėmesio sulaukia anglų kalba, vartojama daugelyje sričių, pvz., muzikoje, kino industrijoje, verslo sektoriuje ir t. t. Šios kalbos paplitimą ir žinomumą lemia tai, kad anglų yra pripažinta kaip oficiali kalba didžiųjų tarnybų, pvz., ES ar JTO. Anglų kalba pagrįsta ir internetinė erdvė, programavimo kodai ir t. t.

Lietuvoje svarbų vaidmenį atlieka vokiečių kalba. Nors minėtieji kalbos kursai reikalauja daugiau laiko ir pastangų (ši kalba priskiriama gana sudėtingoms ir sunkiai išmokstamoms), anglų kalbos mokėjimas šiuo atveju tikrai pagelbės. Verta pastebėti, kad minėtoji kalba vartojama ne tik Vokietijoje, bet ir kitose šalyse: Liuksemburge, Lichtenšteine, Belgijoje, Austrijoje, Šveicarijoje ir kt. Lietuvoje neabejotinai svarbi ir vyresniosios kartos puikiai žinoma rusų kalba, kuri sovietų okupacijos metu užėmė lyderės poziciją viešojoje bendravimo erdvėje.

Apibendrinant Lietuvoje vartojamas ir kalbų mokyklose dominuojančias kalbas, populiariausiųjų trejetukas atitenka anglų, vokiečių ir rusų kalboms. Jų populiarumą lemia ir tai, kad jos yra artimų Lietuvos kaimynių oficialiosios valstybių kalbos. Minėtųjų kalbų kursai lengvina bendravimą, padeda vystyti verslo santykius, suteikia daugiau galimybių mokytis, palengvina keliavimą ir padeda pažinti kitas kultūras. Tiesa, lyginant Lietuvą su bendrąja Europos Sąjungos statistika, teigiama, kad lietuviai moka gana daug užsienio kalbų, be to, kiekvienais metais daugėja norinčiųjų mokytis, kas stiprina idėją, jog ateityje lietuviai taps įvairias kalbas vartojančia tauta.

Mokykitės su kvalifikuotais specialistais

Jei nusprendėte mokytis užsienio kalbos, visų pirma turite pasirinkti patikimą užsienio kalbų mokyklą, kurioje dirbtų aukštą kvalifikaciją turintys mokytojai. Siekdamos prisitaikyti prie individualių besimokančiųjų poreikių, mokyklos siūlo lankstų ir patogų mokymosi grafiką: užsienio kalbų kursai Vilniuje, Kaune ar kituose Lietuvos miestuose organizuojami tiek dienos metu, tiek vakarais, be to, priklausomai nuo besimokančiųjų pageidavimų, vedamos tiek grupinės, tiek individualios pamokos. Užsienio kalbų pamokų intensyvumas taip pat pasirenkamas – pamokos gali būti organizuojamos tiek kelis kartus per savaitę, tiek kartą ar du per mėnesį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *