spintosTai įtakojo ne tik politinė situacija, tačiau ir tinkama priežiūra. Jaučiantys nostalgiją sovietmečiui ar bent prisimenantys tų laikų madas, tikrai patikins, jog laikas, kuomet baldai buvo perkami „po blatu“ ar sulaukus savo eilės, turėjo nepaprastą vertę. Tuo metu požiūris kuo daugiau, tuo geriau, tikrai karaliavo kiekvienuose namuose. O išskirtinių, „importinių“ baldų, eidavo apžiūrinėti visi kaimynai.

Tuomet spintos ar sekcijos, puošdavo kiekvieną namų kampelį ir kažkodėl, visuomet būdavo pilnutėlės. Bėgant metams, laisvėjant visuomenei ir papūtus vakarų vėjui, interjero dizainas taip pat įkvėpė laisvės pojūčio ir atsiduso su giliu, dabar karaliaujančiu minimalizmu. Visiškai pakeitęs devizą iš „kuo daugiau – tuo geriau“ į „kuo mažiau – tuo geriau“.

Žinoma, aplankius senelius, vis dar galima pasigrožėti to meto spintomis, mintyse nusistebint jų patvarumu, ilgaamžiškumu ir ta gausybe daiktų, kurias jos saugo metų metus. Kad ir kaip nostalgiškai visa tai skambėtų, rinkdamiesi spintas, žmonės net nebežiūri į tą pusę ir ieško inovatyvių, kokybiškų sprendimų namų jaukumui sukurti.

Vis dėlto, keičiantis gyvenimo būdui, interjerui ir visai aplinkai, senieji metodai, padedantys išsirinkti ir prižiūrėti spintas, naudoti tėvų ar senelių, išlieka.

  • Spintų pasirinkimas, žinoma, nepalyginamai platesnis visais atžvilgiais. Todėl pirmiausia derėtų atsižvelgti ne į patinkantį dizainą ar spalvą, o funkcionalumą: matmenis bei išdėstymą. Kam pirkti dvi atskiras spintas, jei toje pačioje gali tilpti ir drabužiai, ir batai. Be to, gal vietoj klasikinės spintos rinktis kampinę ar įmontuojamą, kurios ypač taupo erdvę ir yra tarsi nepastebimos.
  • Kai spinta jau įsigyta, svarbu, kaip ji bus pastatyta. Priimtina, kad tarp spintos ir sienos turėtų likti nedidelis tarpelis, jog oras galėtų laisvai cirkuliuoti ir nesikauptų drėgmė. Dėl tos pačios priežasties, spintos geriau nestatyti prie laukujės sienos, nebent ji gerai apšiltinta.
  • Norint perstatyti spintą nesubraižius grindų, po ja galima padėti lašinių. Tai senovinis, tačiau labai veiksmingas būdas. Spinta lengvai slys grindimis, tad nereikės jos ardyti ar galvoti kitų išeičių.
  • Taip pat, spintos turėtų būti reguliariai vėdinamos. Tai naudinga ne tik žaliavai, iš kurios jos pagamintos, tačiau ir drabužiams ar kitiems daiktams, laikomiems jose.
  • Kokybės pasirinkimas. Senovinės spintos tikrai ilgaamžiškos, nes pagamintos iš kokybiškų žaliavų. Tad norint, kad spintos namus puoštų ilgiau, nevertėtų žavėtis labai maža kaina. Geriau pasirinkti patikimus gamintojus bei medžiagas.

Genialu tai, kas paprasta. O kai kurie metodai visiškai nepavaldūs laiko tėkmei.

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *