Medžių kirtimas nuosavame miške be miškotvarkos projekto

Lietuvos miškai – šalies pasididžiavimas, todėl net ir nuosavame miške švaistytis kirviu į kairę ar dešinę draudžia įstatymai, o neteisėtas medžių kirtimas gresia didelėmis baudomis. Visgi, tai nereiškia, kad kiekvieną kartą, norint nukirsti medelį miške yra būtinas miškotvarkos projektas. Taigi, natūraliai kyla klausimas, kokiais atvejais galima drąsiai šeimininkauti savo miške, nesibaiminant baudų?

Jei nuosavo miško savininkas nori iškirsti sausuolius, vėjovartas ar vėjalaužas, jam nereikia ne tik miškotvarkos projekto, bet ir leidimo miško kirtimui. Tiesiog važiuoji į mišką ir kerti, o gabenant medieną, į gabenimo lapo skiltį, kurioje būtina nurodyti leidimo numerį bei datą, reikia įrašyti, kad buvo kirsti sausuoliai ir vėjovartos. Lygiai taip pat galima kirsti ir miško valdos ribines linijas, t.y. 1.5 metro nuo miško ribos į savo pusę. Tiesa, medžių kirtimas ribinėje miško linijoje turi būti vykdomas labai atsakingai ir šeimininkui būtina įsitikinti, kad linija būtų pažymėta teisingai.

Per daug nesukant sau galvos, iš kur gauti miškotvarkos projektą ar leidimą, galima drąsiai vykdyti jaunuolynų kirtimą iki 20 metų miškuose. Tokiais kirtimais iš jaunuolynų turi būti iškirsti tik nereikalingi krūmai, per tankiai sužėlę arba menkaverčiai medeliai, iš kurių paprastai būna mažai medienos ir jų pašalinimas tik padeda bujoti kitiems augalams.

Miškotvarkos projektas arba leidimas nereikalingas sanitariniams kirtimams, kurių metu yra iškertami vėjalaužų stuobriai, drebulių, baltalksnių ir blindžių kirtimams ir atrankiniams kirtimams. Tiesa, miško šeimininkas savo reikmėms gali iškirsti ne daugiau nei 15 kubų medienos per metus iš vienos miško valdos. Be to, kertamų medžių nereikia pažymėti, tačiau būtina suskaičiuoti norimų kirsti medžių skaičių, apytikslį tūrį ir apie tai pranešti Regiono aplinkos apsaugos departamentui, tai galima padaryti dviem būdais: registruotu laišku arba tiesiogiai nunešti pranešimą į Aplinkos apsaugos departamentą. Pastaruoju atveju, galima vietoj užpildyti pranešimo formą ir iš karto sulaukti aplinkosaugininkų atsakymo. Tuo tarpu, apie miško kirtimą, pranešant laišku, atsakymo teks laukti pora savaičių.

Visiems kitiems kirtimams leidimai miškui kirsti jau bus reikalingi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *