Interjero specialistai pastebi, kad vis dažniau lietuviai renkasi natūralius gaminius ir produktus savo namų erdvėms sukurti. Plastmasė, laminuotos plokštės, faneros gaminiai ir kiti sprendimai jau nebe tokie populiarūs. Žmonėms atsibodo masinė gamyba ir jie linkę žvalgytis unikalumo, originalumo ir išskirtinumo. Akmens gaminiai – vienas tokių sprendimų. Lietuvoje populiarėjantis stalviršiai iš akmens – puikus to įrodymas.

Akmens detales renkasi tie žmonės, kurie vertina ilgaamžiškumą, kokybę ir natūralumą. Tokių akmenų, kaip granitas, marmuras ar oniksas apdaila – išskirtinė namų interjero detalė. Akmens gaminiai užtikrina, kad baldų nereikės keisti dar ilgus metus, o vos tik įėjus į patalpą, akmens stalviršis ar kita detalė suteikia subtilumo, kuria jaukų patalpos interjerą. Baldų gamintojai pastebi, jog akmens stalviršiai itin populiarėja ir šiandien jau pasirenkami net pačiose neįprasčiausiose namų erdvėse.

Populiariausia – virtuvė

Žinoma, vis dar daugiausiai akmens stalviršių užsakoma virtuvės barams, stalams, pjaustymui skirtoms vietoms padengti. Čia labai svarbu, kad stalviršis būtų tvirtas ir gerai atlaikytų mechaninius pažeidimus. Virtuvėje dažniausiai stalviršis naudojamas maisto gamyboje, taigi čia ir mušama mėsa, ir pjaustoma įvairiais peiliais, ir dedami sunkūs puodai, karštos keptuvės bei visaip kitaip naudojama stalviršio funkcionalioji pusė. Todėl akmens paviršius – puikus pasirinkimas. Jis ne tik sukuria jaukią aplinką, bet ir padeda ilgai išlaikyti puikią virtuvės išvaizdą.

Šiluma ir tvirtumas į vonią

Dar viena populiari vieta namuose, kur naudojamos natūralaus akmens detalės – tai vonia. Čia taip pat labai patogu rinktis natūralias medžiagas, o ypač akmenį. Nuolat besikaupianti drėgmė, tokias medžiagas, kaip medieną, greitai paveikia ir pažeidžia. Tuo tarpu natūralus akmuo ilgai išlieka toks pats, jam nedaro įtakos nei vanduo, nei garai, nei besikeičianti temperatūrų kaita. Čia akmuo naudojamas sienų, dušo dekoracijoms, kriauklėms. Taip pat vonioje dažnai kabinami veidrodžiai su akmens detalėmis bei montuojami natūralaus akmens stalviršiai virš spintelių.

Svetainėje

Labai dažnai žmonėms praverčia akmens stalviršiai ar kitos detalės, kurias galima pritaikyti įvairiose svetainės vietose. Dažniausiai svetainė – tai erdvė, kur priimami svečiai, organizuojami pasisėdėjimai, šventinės vakarienės. Čia norisi, kad baldai atrodytų dailiai, natūraliai ir kokybiškai. Natūralaus akmens detalės – tai, ko reikia tokiai atmosferai sukurti.