Turbūt pastebėjote, kad dabar durys namuose nėra tiesiog įrankis, reikalingas pereiti iš vieno kambario į kitą ar izoliuoti garsą. Tai kur kas daugiau – durys yra viena iš svarbiausių interjero dalių, todėl prieš perkant, labai svarbu apgalvoti ne tik durų funkcionalumą, patogumą, tačiau taip pat ir estetinį vaizdą. Kad nepasiklystumėte tarp gausybės durų gamintojų siūlomų akcijų bei nuolaidų, mes patarsime jums, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis naujas vidaus duris.

  • Spalvos pasirinkimas. Vidaus durys įprastai yra derinamos su grindų spalva, kartais ir su sienų. Gamintojai pastaruoju metu siūlo kiek neįprastas spalvas, todėl atsirado mada žaisti su kontrastais. Visgi, tai nėra rekomenduojama žmonėms, kurie renkasi duris be interjero specialisto pagalbos – bandant surasti gražų kontrastą galima stipriai suklysti, tad kartais geriau likti prie tradicinio derinimo būdo.
  • Varčios užpildymas. Dažniausiai, turėsite galimybę pasirinkti iš faneruotų, laminuotų, arba medžio masyvo durų. Taip pat, gana dažnas variantas yra užpildymas koriu (popieriaus ir kartono mišinys). Visgi, dauguma specialistų pataria pirkti faneruotas (medžio drožlių arba klijuotos medienos) užpildymo duris. Paprasčiausiai todėl, kad toks būdas nepakelia durų kainos, nors izoliacijos parametrai yra neblogi, negana to, tokios durys gana tvirtos.
  • Stiliaus pritaikymas. Jeigu jūsų namuose vyrauja modernus stilius, tai vargu ar bet kokios gražios klasikinio stiliaus vidaus durys čia įsipaišys. Pagalvokite apie bendrą interjero vaizdą – nepirkite durų, jeigu dvejojate, ar jos gražiai atrodys prie bendro dizaino. Dar vienas svarbus dalykas – jeigu ieškote durų, kurios turėtų tapti išskirtiniu interjero bruožu, tuomet verčiau pasitarkite su profesionaliu interjero dizaineriu.
  • Durų komfortabilumas. Verta pagalvoti, kokius baldus ketinate statyti aplink duris, į kurią pusę patogiau bus jas atidarinėti. Labai svarbu numatyti erdvę, kiek bus skirta durims ir kiek erdvės turi būti palikta, kad toje vietoje jaustumėtės patogiai. Be abejo, didelį vaidmenį atlieka ir elektros rozetės – pasižiūrėkite, kokioje vietoje norite jas matyti, kad vėliau nekiltų nepatogumų. Tai verta numatyti iš anksto todėl, kad įstatytas duris perstatyti yra labai sudėtinga ir kainuoja papildomų lėšų bei laiko.
  • Durų komplektacija. Kitaip tariant, tai priedai, esantys prie jūsų išsirinktų durų. Rankenos ir spynos yra labai svarbios, tad verta įsitikinti, kad jums jos patogios, kad tinka prie interjero ir bendro namų stiliaus. Tai gan subjektyvus dalykas, todėl vienintelis dalykas, kurį galime patarti – ieškoti geriausio kainos ir kokybės santykio.
  • Ekologiškumas. Tai tema, kuri dabar labai populiari daugelyje pramonės sričių. Taigi, pirkdami naujas duris, įsitikinkite, kad jos turi CE sertifikatą – jis garantuoja, kad nėra jokių žmogui kenksmingų medžiagų, o jeigu sudėtyje yra chemijos, tai ji neviršija leistinos ribos.
  • Pasidomėkite, ar jūsų norimos durys pakankamai gerai izoliuoja garsą. Gamintojai, kurie užsiima privačių namų ir daugiabučių durimis, taiko pakankamai vienodus standartus. Visgi, jeigu jums reikia kažko išskirtinio, siūlome pasidomėti akustinėmis durimis – jos izoliuoja garsą žymiai geriau.

Tikimės, kad šie septyni punktai leis jums išsirinkti tinkamiausias duris savo namams.

 

1 thought on “Kaip išsirinkti duris savo namams?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *