Kaip dirbti su įmonės logotipu ir kur jį naudoti?

Kiekviena įmonė siekia kuo didesnio vardo žinomumo, tad kasdien ieško naujų reklamos galimybių. Viena iš paprasčiausių galimybių pasiekti didesnę sklaidą ir neišleisti tam krūvos pinigų – dirbti su įmonės logotipu. Juk būtent jis ir yra vienas pagrindinių įmonės veidų, kuris ne tik skleidžia informaciją apie įmonę, bet ir politiką bei idėjas.

Kuo įmonei svarbus logotipas?

Labai dažnai įmonių vadovai mano, jog logotipas tėra prekės ženklas, padedantis Jūsų prekes atskirti nuo kitų rinkos dalyvių. Žinoma, tai tiesa. Tačiau iš tiesų Jūsų logotipas skirtas ne tik pažymėti prekes, bet ir skleisti informaciją. Dažniausiai savo įmonės įvaizdžiu besirūpinantys vadovai žino, jog logotipo kūrimui reikia skirti didelį dėmesį. Tam net samdomi psichologai, kurie patartų, kokias formas ir spalvas naudoti, kad jos būtų patrauklios klientams. Taip sukuriamas logotipas, savo išvaizda ir spalvine gama atspindintis įmonės politiką. Pavyzdžiui, melsvas ovalus logotipas simbolizuoja patikimumą, žalia spalva dažnai žmonėms asocijuojasi su ekologija ir švara, o raudona – su akcija. Paisant paprastų psichologijos principų ir talkinant puikiems dizaineriams, galima susikurti tikrai lengvai atkoduojamą logotipą, kuris patiks ir bus įsimintinas vartotojams.

Kaip pasinaudoti savo logotipu?

Jei manote, kad logotipą galima naudoti tik ant įmonės gaminių ar produkcijos, tačiau iš tiesų su įmonės logotipu galite dirbti gerokai plačiau ir taip savotiškai reklamuoti jį. Tokiai idėjai itin pasitalpina firminės produkcijos kūrimas įvairiems tikslams ir panaudojimams. Tiems, kuriems trūksta idėjų, pateikiame kelis naudingus pavyzdžius, kaip reklamuoti įmonės logotipą.

  • Kanceliarinės prekės. Vienas populiariausių būdų, kaip papildomai reklamuoti savo įmonės logotipą – naudoti visas kanceliarines prekes su firmine produkcija. Pavyzdžiui, įmonėje rašyti tik su įmonės logotipais papuoštais rašikliais, užrašams darbuotojams išdalinti tokius pačius bloknotus, o biuro virtuvėje pasirūpinti įmonės logotipais papuoštais puodeliais.
  • Firminė apranga. Dar viena galimybė nemokamai pareklamuoti savo logotipą – užsakyti juo papuoštą aprangą darbuotojams. Daugelis įmonių linkę leisti laisvalaikį kartu ar dalyvauti įvairiuose viešuose Juose galite pasipuošti įmonės marškinėliais ar džemperiais su įmonės logotipais ir taip prisidėti prie įmonės vardo garsinimo.
  • Reklaminė spauda. Ne ką retesnis atvejis, kai su įmonės logotipu dalijama įvairi spauda. Pavyzdžiui, jei užsiimate gėlių pristatymu į namus, galite pasigaminti skrajutes su keliais patarimais gėlių augintojams ir nepamiršti ten sumaketuoti ir įmonės logotipo.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *