venerinės ligos

Žmogaus imunodeficito virusas arba ŽIV yra itin klastinga lytiškai plintanti liga. Dėl šio viruso žmogus negali mėgautis kokybišku lytiniu gyvenimu. Tiksliau, iš pat pradžių gali, tačiau ilgainiui, nepastebėjus ar negydant problemos, infekcija plinta po organizmą, greitai apimdama ne tik lytinius organus, tačiau ir dubens sritį ir kitus organus. Paskutinė šios venerinės ligos stadija – AIDS. Nustačius šį sindromą gydymas yra itin sudėtingas, o kartais baigiasi net mirtimi. Ką reikia žinoti ir kaip apsisaugoti nuo tokios ligos kaip ŽIV?

Bene didžiausia grėsmė užsikrėsti ŽIV iškyla tada, kai į meilės nuotykius puolama su nepažįstamu žmogumi. Niekada negali žinoti, ar net iš pažiūros labai graži (-us) ir tvarkinga (-as) mergina (vyras) neserga kokia nors lytine liga, pavyzdžiui, ŽIV. Pačioje pradžioje užsikrėtęs šiuo virusu žmogus net pats negali suprasti, kad organizmą palaipsniui jau naikina pavojinga infekcija. Po kurio laiko išryškėja keli ryškūs simptomai:

  • aukšta kūno temperatūra. Karščiavimas yra vienas dažniausių apie ŽIV bylojančių simptomų. Temperatūra gali pakilti tiek esant ankstyvajai ligos stadijai, tiek jai įsisenėjus. Kuo ilgesnį laiko tarpą liga būna „apleista“ tuo karščiavimas gali būti didesnis, naktį žmogui tai šilta, tai šalta, jį krečia drebulys.

ŽIV virusas, patekęs į kūną, ima naikinti baltuosius kraujo kūnelius. Sutrinka ne tik kraujo gamyba, bet ir neigiamai veikiami viso kūno audiniai bei organai. Žmogui gali imti kristi svoris. Tai dar vienas požymis, kad užsikrėtėte ŽIV. Kaip ir visos kitos venerinės ligos, ŽIV sukelia nuovargį. Jausmas, kad esate pavargę, net nieko per daug nenuveikę, byloja, jog nusilpo Jūsų orgaminzmas, o dar konkrečiau – suprastėjo imuninės sistemos atsparumas.

Taip pat prie ŽIV viruso požymių yra priskiriamas ir viduriavimas. Nors žinoti, kada viduriavimas kyla dėl netinkamo maisto, kitų bakterijų patekimo į organizmą, o kada dėl ŽIV – nėra lengva, visgi, pastebėjus visus šiuos ar daugumą simptomų, patariama kreiptis į medikus. Profesionalūs sveikatos priežiūros specialistai nustatys ir tiksliai identifikuos sveikatos problemą. Tinkamai paskyrus gydymą, ŽIV gali būti apgydyta, sustabdyti diskomfortą keliantys simptomai, išvengta rimtų lytinio gyvenimo problemų. Priešingu atveju, ŽIV virusas plinta itin greitai, o ligai progresuojant, ji perauga į dar sudėtingesnę – AIDS. O tada juokauti jau ne laikas, kai dėl įsisenėjusios ligos mirties rizika auga tiesiog dienomis.

Pagal: http://justnet.lt/category/medicina/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *