Geodeziniai matavimai – į ką ir kada kreiptis

geodeziniai matavimaiGeodeziniai matavimai – tai tikslus žemės sklypų plotų išmatavimas ir kitų duomenų nustatymas, bei sklypo ribų posūkio taškų koordinavimas. Šie matavimai labai dažnai painiojami su kadastriniais matavimais, nes vienu metu tai labai panašūs ir skirtingi procesai. Geodezinių matavimų metu, stengiamasi nustatyti sklypo duomenis, o kadastrinių – pastato duomenis, į kuriuos įeina ir žemės sklypo, ant kurio tas pastatas stovi, plotas. Kitaip tariant, geodeziniai matavimai yra kadastrinių matavimų dalis, tačiau jųdviejų absoliučiai tapatinti nereikėtų, bet tikrai pravartu žinoti, kada būtina išmatuoti turimą žemės sklypą ir į ką tokiu atveju kreiptis.

Dažniausiai, dėl geodezinių matavimų kreipiamasi, kai norima turimą žemės sklypą padalinti ar sujungti, taip pat parduoti ar padovanoti. Šių matavimų prireikia ir norint pakeisti tikslinę sklypo naudojimo paskirtį, būdą ar pobūdį bei pradedant valstybinės žemės formavimo procesus. Kol kas tai nėra būtinas veiksnys vykdant bet kurį iš minėtų procesų, tačiau labai rekomenduotinas dėl keleto priežasčių. Pirmiausia, geodeziniai matavimai yra patikima apsauga nuo sukčiavimų įsigyjant sklypą, nes tuometinis jo savininkas būsimam pirkėjui gali paprasčiausiai nurodyti klaidingą sklypo plotą bei ribas, o neturint šių matavimų duomenų bus labai sunku įrodyti apgavystę. Taip pat šie matavimai yra labai naudingi ir sujungiant bei padalijant sklypus, nes visa informacija dėl naujų sklypo ribų yra pateikiama raštiškai, todėl kilus bet kokiems nesklandumams ar sklypo savininkų nesutarimams, visa tai bus išsprendžiama žymiai paprasčiau. Be abejo, geodeziniai matavimai gali būti atliekami ir bet kokiais kitais, aukščiau nenurodytais atvejais, jei tik klientas kreipiasi manydamas, kad tai jam yra reikalinga ar naudinga.

Nesvarbu dėl kokios priežasties yra nusprendžiama gauti patvirtintus visus žemės sklypo duomenis, juos pateikti gali tik licencijuoti specialistai, todėl pirmiausiai, atsiradus tokiam poreikiui, būtina kreiptis į juos. Dažniausiai tai būna įmonės, teikiančios ne tik geodezinių matavimų, bet ir kitas, susijusias paslaugas, taigi prireikus papildomų darbų, greičiausiai į kitas įmones kreiptis nereikės. Šie specialistai paprastai pasirūpina sklypo ribų nustatymu ir paženklinimu bei tų ribų posūkio taškų koordinačių pažymėjimu. Be viso to, sklype koordinuojami ir esantys įrenginiai, inžineriniai tinklai bei žemės naudmenų kontūrai. Galiausiai, specialistai parengia sklypo planą, pažymėdami visus svarbiausius jo objektus bei kitus nustatymus, apskaičiuoja vidutinę sklypo rinkos vertę. Taip pat galima užsisakyti ir papildomas paslaugas, tokias kaip požeminių komunikacijų išpildomosios nuotraukos bei statinių geodezinės nuotraukos padarymas. Nesvarbu su kokia įmone nutarsite bendradarbiauti, bet kuri iš jų pasirūpins visais ne tik reikiamais, bet esant poreikiui, ir papildomais, geodezinių matavimų darbais.

Bet kokie žemės sklypo panaudos ar nuosavybės darbai yra labai svarbūs, todėl būtina į tai pažiūrėti rimtai ir nebijoti pasikonsultuoti su licencijuotais specialistais, kurie tikrai palengvins Jūsų darbus ir gal net apsaugos nuo nemalonumų ateityje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *