prakaituoja kojų padaiPėdos yra pati nelaimingiausia mūsų kūno dalis. Nors mūsų delnuose ir pažastyse yra itin daug prakaito liaukų, nejaučiame didelių pasekmių, kurias gali sukelti prakaitas – delnus galime nusiplauti, o pažastys visai gerai jaučiasi laisvesniame drabužyje. Štai pėdas kasdien varginame ankštuose batuose, šiltose kojinėse, kurios karštą dieną tiesiog mirksta nuo prakaito, o kaip žinia, šia situacija be galo mėgaujasi ant odos gyvenančios bakterijos, mintančios prakaito produktais – druska ir vandeniu. Būtent tai ir yra priežastis, kodėl prakaituoja kojų padai ir kodėl iš batų kas vakarą sklinda vos pakeliamas kvapas.

Bet ne tik dėl kojų kvapo reikėtų sunerimti. Šiltoje ir drėgnoje terpėje atsiranda palankios sąlygos bakterijoms ir grybeliui plisti ir daugintis. Tad jeigu šeimoje vieno nario pėdos yra itin problematiškos, patariama jam visados naudotis tik atskiru rankšluosčiu.

Kojos gausiau prakaituoja, jeigu dėvima avalynė iš sintetinių medžiagų arba orui nepralaidi avalynė. Reikalus pagadinti gali ir sintetinės kojinės, kurias būtina pakeisti medvilninėmis. Ne paslaptis, kad viso kūno prakaitavimą provokuoja ir mityba: patariama vengti kavos, aštrių prieskonių ir alkoholinių gėrimų, jeigu norisi išvengti blogo pėdų kvapo ir gausaus prakaitavimo.

Jeigu jus kasmet vargina ta pati problema ir klausimas, kodėl prakaituoja kojų padai, galite pagalvoti ir apie išbandytas bei kaip efektyvias patvirtintas priemones, galinčias padėti išvengti šios negandos.

Itin efektyvi priemonė naikinant blogą pėdų kvapą ir slopinant pėdų prakaitavimą – tai antiperspirantai arba aliuminio druska. Aliuminio druskos veikimas pagrįstas prakaito liaukų uždarymu gilesniuose epidermio sluoksniuose. Ši druska reaguoja su prakaito elementais ir reakcijos metu susidaro gelis, užkemšantis prakaito liaukas. Antiperspirantai tiesiog sumažina bakterijų dauginimąsi ir slopina jų veiklą ant odos paviršiaus, todėl šios negali skleisti aštraus pėdų kvapo.

Jeigu iš prigimties prakaituojate itin gausiai ir ne tik pėdų srityje, o ir pažastyse, veido, delnų srityse, gali būti, jog sergate hiperhidroze. Tokiu atveju dėl šio sutrikimo gydymo galite pasitarti su dermatologu. Šiandien yra daug pažangių būdų kovoti su gausiu prakaitu, tad nesijaudinkite dėl šio sutrikimo ir imkitės būtinų priemonių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *