pažastų prakaitavimasVieniems pažastų prakaitavimas – tai tik retkarčiais užklumpanti bėda, kai karštesnę dieną ant tam tikros spalvos palaidinės ar marškinių išryškėja tamsios prakaito dėmės. Atrodo, be galo susigėstame dėl tokios organizmo reakcijos į karštį ar nervinę įtampą, tačiau net nepagalvojame, kad yra daug žmonių, kuriems gausus pažastų prakaitavimas yra kasdienybė, ne juokais apkartinanti gyvenimą.

Iš esmės delnų, veido ir pažastų prakaitavimas yra normalus ir net būtinas reiškinys. Per prakaitą iš kūno pasišalina įvairios druskos, azotinės medžiagos, kai kurios riebalų rūgštys, aminorūgštys, cholesterolis, kreatininas, šlapalas. Tai palengvina inkstų darbą, organizmas savotiškai išsivalo nuo toksinių medžiagų. Tačiau yra tam tikra riba, žyminti normalų ir patologišką prakaitavimą. Hiperhidrozė (gausus prakaitavimas) – tai toks prakaitavimas, kai rodos, be jokios priežasties žmogų kankina akivaizdus prakaitavimas, kuris trunka ne mažiau 6 mėnesius ir itin apima bent kartą per savaitę.

Skirtingi prakaitavimo tipai gali pasakyti apie ligas, kuriomis gali sirgti žmogus:

  1. Jeigu padidėjęs vien tam tikrų vietų prakaitavimas (delnai, padai, veidas) – žmogus patiria didelę nervinę įtampą, nuolatinį jaudulį.
  2. Bendrai gausus prakaitavimas – kankina žmones, patiriančius nuolatinį stresą, net gi šoką ar potraumines emocijas. Taip pat šis prakaitavimas būdingas klimakso metu moterims, turint širdies ar kraujagyslių nepakankamumą.
  3. Aštraus kvapo prakaitavimas – praneša apie inkstų ligas, jei būdingas šlapalo kvapas, dvokiančios pėdos – grybelio požymis.

Gausus ir nemalonaus kvapo prakaitavimas gali susitvarkyti savaime – jei jo priežastis yra žmogaus psichologinė būsena, kuri su laiku yra sutvarkoma. Jeigu itin gausiai prakaitas išmuša tik tam tikru metu ir vietoje, pavyzdžiui, darbovietėje, tuomet praverčia stipresni antiperspirantai arba į drabužius įklijuojami specialūs paketai sugerti pažastų prakaitui.

Rimtesniais atvejais ligoniai gydomi botulino toksino injekcijomis, jonoforeze, kurios metu specialia įranga leidžiama žemos įtampos elektros srovę silpnina prakaito liaukas ir jų veiklą. Jeigu kenčiate nuo gausaus prakaitavimo, pasitarkite dėl tinkamiausio gydymo būdo su savo gydytoju. Nereikėtų nuleisti rankų, nes net ir patį sunkiausią gausaus prakaitavimo atvejį šiandien galima pažaboti moderniomis priemonėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *