Kokybišką garsą namuose užtikrinti norėtų ne vienas geros muzikos ir filmų entuziastas. Neretai būtent dėl šios priežasties svetainės kambaryje įrengiama namų kino sistema su visa garso aparatūra, į kurią įeina garso stiprintuvai, kolonėlės, žemų dažnių garsiakalbiai ir kiti papildomi įrenginiai. Visa tai leidžia pajausti tikrąją kūrinio kokybę ir užtikrina gerus pojūčius tiek klausant muziką, tiek žiūrint filmus.

Paprastai namų kino sistemą sudaro profesionaliai tarpusavyje sujungta vaizdo ir garso aparatūra. Garsui šiuo atveju skiriamas didžiausias dėmesys. Taip yra todėl, nes nuo garso kokybės ir jo sklidimo priklauso bene didžiausias poveikis žmogui. Kitaip tariant, tinkamai pasirinkta garso aparatūros sistema leis vartotojui ne tik pajausti kokybišką garsą, bet ir įsijausti į žiūrimo filmo scenarijų, pajausti tokius garsus, kurių su paprastomis kolonėlėmis nepavyktų. Visa tai ir susideda į kokybišką namų kino sistemą.

Jau įsitikinome, jog garso kokybė nulemia visą muzikos klausymosi ir filmų žiūrėjimo patirtį. Būtent todėl aktualu ir būtina susirūpinti tinkama garso aparatūra savo namų kinui. Ją įprastai sudaro garso stiprintuvai, kolonėlės ir žemų dažnių garsiakalbiai. Visi šie tarpusavyje sujungti įrenginiai gali užtikrinti puikią klausymosi patirtį, neretai leidžiančią pasijausti it nedidelėje kino salėje. Norintiems kokybiškesnio ir profesionalesnio garso reikėtų rinktis 5.1, 7.1 ar 9.2 standartų garso sistemas. Šie skaičiai atstoja kolonėlių (5,7,9) ir žemų dažnių garsiakalbių (1,2) skaičių. Tinkamai išdėstyti patalpoje jie sukurs neapsakomai kokybišką erdvinį garsą.

Garso stiprintuvų pasirinkimas yra vienas sunkesnių sprendimų namų kino sistemos paieškoje. Jei planuojate įsigyti pilną profesionalios vaizdo ir garso aparatūros komplektą, svarbu atminti, jog visi įrenginiai privalo tarpusavyje derėti. Ir tai ne vien galia, bet ir pačios įrangos pobūdis. Viskas priklauso nuo daugelio aspektų, kuriuos padės išsiaiškinti ne vienas garso sistemų konsultantas realioje prekybos vietoje ir internete.

Ne paslaptis, jog kokybiškas garsas reiškia labai daug. Ir tai svarbu ne vien muzikos klausymosi, bet ir filmų žiūrėjimo metu. Kokybiškai sklindantis garsas padės pajausti erdvinį garsą, leis įsijausti į siužetą ir padės atsidurti tikroje kino salėje. Visa tai leidžia užtikrinti garso stiprintuvai su kokybiškomis 5.1, 7.1 ar 9.2 garso sistemomis.