Fejerverkai kiekvienai šventei?

Liaudies išmintis sako, kad žmogus gali ilgai žiūrėti į du dalykus – tekantį vandenį ir degančią ugnį. Ugnis trukia žmogaus dėmesį ypatingai. Dėl to visiems patinka fejerverkai – savotiškas ugnies žarijų šokis danguje.

Fejerverkai atsirado prieš beveik pusantro tūkstančio metų Kinijoje, kai buvo išrastas parakas, naudojamas patrankose, o dabar – visuose šaunamuosiuose ginkluose. Fejerverkai į Europą atkeliavo viduramžiais, kai buvo pradėta aktyviai prekiauti su šios šalies pirkliais. Tokiu būdu didikai galėjo sau leisti paįvairinti įvairias šventes ir vakarėlius (puotas). Panaši tendencija išliko ir iki šiol. Fejerverkai (turi ir kitą pavadinimą – saliutas) yra dažniausiai naudojami per viešas ir asmenines šventes – vestuves, gimtadienius, krikštynas ir t.t.

Dabar fejerverkus gali sau leisti ir ne tik didikai ir labai turtingi žmonės. Tai visiems prieinama priemonė, kurią įsigyti galima specializuotose parduotuvėse ištisus metus.

Ar tikrai fejerverkai tinka kiekvienai šventei? Ne visada. Labai svarbios oro sąlygos. Jei pila, kaip iš kibiro, deja, įspūdingais fejerverkais džiaugtis, vargu, ar galėsite. Tam reikia sauso oro be didelio vėjo. Jei vėjas didelis, taip pat kyla įvairių nesklandumų, dėl kurių fejerverkų šaudymą gali tekti atidėti. Saugumas svarbiausia, todėl fejerverkai turėtų būti leidžiami griežtai pagal instrukciją. Tik profesionalai moka tinkamai paleisti saliutus esant ir ne itin palankioms oro sąlygoms.

Fejerverkus labai mėgsta vaikai. Nereikia maišyti fejerverkų su petardomis, kurių tikslas – sukelti kuo daugiau triukšmo. Vaikams, deja, patiems leisti fejerverkų, duoti negalima. Yra daugybė kartų, kai vaikai patyrė baisias traumas ir sužalojimus. Kitas momentas yra edukacinis. Nereikia mokyti vaikų nesaugiai leisti fejerverkus. Užaugę, jie taip pat nesaugiai juos leis ir rodys savo vaikams, o tai gali baigtis liūdnai ir suaugusiajam.

Fejerverkai yra gana pavojinga pramoga, todėl ją rinktis reiktų atsakingai.

Kada geriausiai leisti fejerverkus šventės metu? Vienareikšmiškai – sutemus. Tik tamsiame danguje pamatysite visą šio nuostabaus dalyko grožį. Fejerverkų šou nepaliks abejingų, suteiks labai daug teigiamų emocijų, euforijos. Tai padeda mums asmenines ir viešas šventes atšvęsti įspūdingiau ir maloniau.

Fejerverkų ieškokite firminėse parduotuvėse, kurios veikia visus metus (prekybvietės prekybos centruose atidaromos tik likus 20-30 dienų iki Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių.)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *