Pastaraisiais metais vis dažniau kalbama apie ekologiją. Ieškoma kuo įmanoma daugiau būdų ne tik  ekologiškai maitintis, bet ir ekologiškai prižiūrėti namus. Nuolat kalbama apie tai, kad brangstančią elektros energiją reikia taupyti, todėl vis plačiau šalyje naudojami atsinaujinantys ištekliai. Tam pritaikomas net karšto vandens paruošimas namuose. Vandens šildytuvai, arba boileriai, kurie šildo vandenį naudodami saulės energija – gana dažnas pasirinkimas Lietuvos gyventojų tarpe. Ieškantiems gero ir efektyvaus boilerio, svarbu žinoti, ne tik kokia yra tokio boilerio charakteristika, bet ir kaip šį įrenginį tinkamai prižiūrėti.

Automatin___vand_4fa2e54a334a4* Galia. Rinkdamiesi boilerį didžiulį dėmesį skirkite šildytuvo galiai. Dažniausiai ji išreiškiama kilovatais arba kvadratiniais metrais. Patikimesnis matavimo būdas – pastarasis. Taip yra todėl, kad šis matavimas tiksliau ir paprasčiau apskaičiuojamas. Skirtingai nuo kilovatų, nes pastaruosius kiekvienas gamintojas gali traktuoti kitaip. Taip yra todėl, kad skirtingi gamintojai naudoja skirtingas formules įeinančią ir išeinančią energiją. Efektyvus ir greitai dirbantis šilumokaitis boileryje turėtų siekti kvadratinį metrą. Turint tokį įrenginį,  žinosite, kad karštas vanduo vidutiniškai bus paruošiamas per 15-20 min.

* Kolektoriai. Jei renkatės boilerį, kuris bus naudojamas karštam vandeniui paruošti tik iš saulės spindulių suteikiamos saulės energijos, Jums bus reikalingi saulės kolektoriai. Boileriai ir kolektorių sistema turi būti pritaikyta, kad veiktų efektyviai. Kolektorių sistema sudaroma pagal tai, koks kiekis karšto vandens yra reikalingas. Dažniausiai saulės energija naudojasi privačių namų gyventojai, kurie siekia sutaupyti išlaidų už elektrą. Žinoma, tam prireikia daugiau laiko, nes sunaudojama energija nėra didelė. 50-60 litrų talpa yra reikalinga vienam saulės kolektoriui. Taigi, galite paskaičiuoti, kokios talpos boileris reikalingas Jums. Specialistai pataria 4 asmenų šeimai rinktis kiek daugiau kaip 4 m. saulės kolektorių.

* Oro sąlygos. Dažnai žmonės, svarstantys įsirengti boilerį, paremtą saulės energijos principu svarsto, ar vanduo vis tiek kais, net jei saulės tą dieną ir nebus. Juk Lietuva ne veltui vadinama lietaus šalimi. Specialistų teigimu, nereikėtų baimintis, kad boileriai apniukusią dieną neveiks, o namuose nebus karšto vandens. Gamintojai visada pasirūpina klientų patogumu, todėl boileriuose yra įmontuotas papildomas elektrinis tenas, jeigu saulės energijos nepakaktų. Nors, statistika rodo, kad jo prireikia itin retai. Norint paruošti vandenį naudojant saulės energiją visiškai nebūtina, kad lauke pliekstų saulė. Jos spinduliai kolektorius pasieks ir per debesis. Gal tai atrodo keista, ar mažiau patikima, bet juk esate pastebėję, kad įdegti galima ir nesaulėtą dieną.

* Kaina. Dažnai manoma, jog įrengti saulės kolektorius ir saulės energijos principu šildyti vandenį ar būstą, yra tik prabanga, tačiau tai netiesa. Nereikėtų slėpti, kad kolektorių montavimas nėra pigus, tačiau tai yra tik vienkartinė investicija. Naudojant tokį karšto vandens paruošimo namuose sutaupoma apie 60 proc. bet kokio kito iki šiol naudoto kuro.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *