dujiniai zidiniaiIšgirdę žodį „židinys“ iš karto susimąstome apie klasikinį malkomis kūrenamą variantą. Tačiau vis daugiau ir daugiau žmonių renkasi šildyti savo būstą daug ekonomiškesniu, efektyvesniu bei saugesniu būdu – dujiniais židiniais.

Dujiniai židiniai veikia labai paprastu principu, tokiu pačiu, kaip ir dujinė viryklė. Iš namuose esančio dujų mazgo pravedamas vamzdis į židinio korpuse esantį degimo mechanizmą. Žinoma, šis darbas turėtų būti atliekamas prižiūrint profesionalams, kadangi būtina užtikrinti sistemos sandarumą. Pastačius židinį norimoje vietoje, pravedamas ventiliacijos vamzdis, kuriuo cirkuliuos oras. Degimo procesas prasideda tuomet, kai židinio degimo kapsulės viduje esantis mechanizmas paleidžia žiežirbą. Ši pagauna dujas ir taip išvystame pastovią liepsną. Šiluma iš židinio į namus patenka pro specialų stiklą, kuris praleidžia šilumą, tačiau apsaugo nuo atviros liepsnos ar degimo produktų.

Paminėjus paprastumą ir praktiškumą, verta paminėti ir estetiką. Šiuolaikiniai dujiniai židiniai yra maži, lengvi ir pritaikyti bet kokiam interjero dizainui. Juos galima montuoti tiek privačiuose namuose, tiek butuose, restoranuose, viešbučių vestibiuliuose ar kitose mažose patalpose. Dujiniai židiniai pagaminti iš specialių medžiagų, kurios puikiai izoliuoja šilumą ir yra lengvos, todėl nereikia pirkti atskirų izoliacinių rėmų ar kitos įrangos. Vienintelis šiems įrenginiams keliamas reikalavimas – patogus priėjimas prie dujų šaltinio (mazgo) ir ventiliacijos sistemos. Reikia prisiminti, jog ventiliacijos sistema nėra tas pats, kas kaminas. Kaminai naudojami pašalinti kenksmingas medžiagas, suodžius ir dūmus. Kadangi dujiniai židiniai neišskiria jokių kenksmingų medžiagų (degimo proceso metu išskiriamos tik anglies dvideginis) ar kvapo, jiems pakanka dviejų ventiliacijos sistemos vamzdžių, kad vyktų degimas: vienu vamzdžiu keliauja oras, kitu – iškeliauja CO2 dujos.

Dujiniai židiniai gana dažnai maišomi su Lietuvoje populiariais biožidiniais, tačiau tarp dviejų yra didelis skirtumas – dujiniai židiniai geba apšiltinti visus namus ir net vandenį. Kai kurios šių židinių komplektacijos pasižymi ypač aukštu efektingumu (net iki 95%) ir savo korpuse gali sušildyti vandenį. Iš čia vanduo gali vamzdžiais keliauti po visus namus ir net apšildyti vandenį grindų šildymo sistemose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *