Kai sugenda dantys ir negalima jų sutaisyti, gydytojai-odontologai pataria juos rauti, kol jie nepridarė dar didesnės žalos. Ir nors dabar medicina yra žengusi milžinišką žingsnį tobulumo link negu buvo prieš kelis dešimtmečius, deja, kartais nemalonių traukimo komplikacijų išvengti neįmanoma. Tas kokios yra tos dantų traukimo komplikacijos, neraminančios medikus ir sukeliančius daug problemų patiems pacientams?

Svari priežastis danties rovimui – skausmas

Nors dantys kartais yra traukiami ir dėl neteisingos padėties ir neigiamos įtakos kitiems dantims, visgi pagrindinė priežastis išrauti dantį yra didžiulis skausmas ir nepataisomas (arba bereikšmis) jo taisymas. Netinkami, sugedę dantys turi būti nedelsiant šalinami, tačiau dažnai asmenys tebebijo kreiptis pas odontologus, mat mano, jog jiems skaudės, procedūra bus sudėtinga, ilga ir daug kainuos. Tačiau tokie nerimavimai dažnai būna nepagrįsti, nes dantų rovimo kainos nėra kosminės, o modernios medicininės įrangos dėka ir pačios procedūros nėra nei skausmingos, nei ypatingai ilgai trunkančios. Aišku, išrauti dantį nėra itin paprasta procedūra, todėl kartais ji gali užtrukti kiek daugiau nei valandą. Bet kokiu atveju – ji būtina, kai skausmas burnoje neleidžia nei valgyt, nei miegot.

Dantų traukimo komplikacijos

Visi esame skirtingi, todėl visiškai natūralu, kad kartais po danties šalinimo operacijos gali atsirasti nenumatytų ir nemalonių veiksnių. Pagrindinės dantų traukimo komplikacijos yra didelis skausmas, skruosto tinimas, aukšta kūno temperatūra. Tai, ko gydytojas nepranešė, nėra normalu, todėl susidūrus su tokiais veiksniais būtina kreiptis į medikus. Kita komplikacija – didelis kraujavimas. Išrovus dantį, kraujavimas po kurio laiko turėtų nurimti, bet, jei kraujas ir toliau nepaliaujamai teka iš žaizdos, vertėtų suvynioti gabalėlį binto, įsidėti jį toje vietoje, prispaudus palaikyti ir tuo pačiu ant skruosto užsidėti ledo. Kraujavimui nesiliovus, reikia kreiptis į gydytoją.

Rimta komplikacija – alveolitas

Viena iš rimčiausių dantų traukimo komplikacijų yra alveolitas. Taip vadinama situacija, kai po danties rovimo danties šaknies vietoje lieka kaulinė alveolė. Ištraukus dantį toje vietoje susidaro krešulys, bet jei tas krešulys nesusiformuoja arba dėl tam tikrų priežasčių pasišalina atsiranda nuolatinis maudžiantis skausmas. Be to, atsiradus alveolitui, ta vieta sunkiai gyja, gali justis nemalonus burnos kvapas. Visa laimė, kad alveolitas gydomas nesudėtingai: tereikia išvalyti žaizdą, sukelti nedidelį kraujavimą, kad iš naujo susidarytų krešulys ir iš naujo prižiūrėti tą zoną. Šios gydymo procedūros metu taikoma vietinė nejautra.

Po danties rovimo tokios dantų traukimo komplikacijos kaip aukšta temperatūra, skausmas, maudimas, nesustojantis kraujavimas byloja apie ne iki galo pavykusią procedūrą, dėl to nedelsiant būtina kreiptis į gydytojus-odontologus.