Interneto ryšys šiuolaikinio žmogaus gyvenime – vienas svarbiausių dalykų. Be jo jaučiamės atskirti ir vieniši. Dėl to visi, kas tik naudojasiu kompiuteriu, stengiasi apsirūpinti ir interneto ryšiu. Daugiabučiuose miestuose gyvenantys žmonės dažnai džiaugiasi itin sparčiu šviesolaidiniu internetu. Čia pirmaujame pasaulyje pagal interneto greitį. Bet ką daryti kaimo vietovėje gyvenantiems žmonėms? Iš kur jiems gauti interneto? Juk šviesolaidžio dėl vieno namo vidury miškų ir laukų niekas neves…

Belaidis internetas yra puikus šios problemos sprendimas. Aišku, jei kaimas yra netoli didesnių miestų, kur jis tiekiamas. Namuose rekomenduojama įsigyti Wi-Fi stiprintuvą ir galima pradėti naudotis 10-20 Mb/s greičio internetu. Tai kelis kartus mažesnis greitis, nei šviesolaidžiu keliaujantis internetas, tačiau jo visiškai pakanka naršyti internete, žaisti žaidimus ir net žiūrėti filmus. Bevielis internetas kainuoja apie 10 eurų mėnesiui. Jis kiek brangesnis, nei šviesolaidinis (jo kaina priklausomai nuo planų Cgates tinkle svyruoja nuo 6 iki 16 eurų), tačiau tai kaina, kuri mokama už bevielio interneto transliavimo įrangą ir jos priežiūrą.

Bevielis internetas yra pakankamai saugus, kad juo naudotųsi tik tie, kurie už jį moka. Nebent pats užsakovas pasakytų savo slaptažodį netoliese gyvenantiems kaimynams. Tada bevieliu internetu tektų dalintis. Kai prie to paties kanalo prisijungia ne vienas namas, krenta interneto greitis. Taigi, jei kaimynas kažką siunčiasi iš interneto, pagrindinio užsakovo greitis gali sumažėti dramatiškai ir tai sukeltų nemažai nepatogumų. Dėl to ir rekomenduojama statyti W-Fi ryšio stiprintuvą namuose, prie kurio ir būtų jungiami visi įrenginiai – stacionarūs ir nešiojami kompiuteriai, planšetės, išmanieji telefonai ir, aišku, išmanieji televizoriai.

Dažniausiai užduodamas klausimas tiekėjams yra tai, ar prastas oras nenutraukia belaidžio interneto srauto? Didelis vėjas neturi įtakos Wi-Fi ryšiui, tačiau smarkus sniegas gali susilpninti kanalo ryšio stiprumą. Bet ne iki tiek, kad nebūtų interneto iš viso. Didesnes problemas patiria blokinių daugiabučių gyventojai, užsisakę bevielį internetą. Ryšį labai stabdo namo konstrukcijose esanti metalinė armatūra, kuri sugeria dalį srauto. Tokiu būdu blokiniuose namuose gyvenantys žmonės buto viduje turi prastesnį ryšį, net jei jis yra nuo šviesolaidžio. Svarbus ir patikimas antenos darbas, bet jos gedimai būna itin reti, tad jaudintis tikrai nėra ko. Belaidis ryšys yra patikimas ir saugus – tiekėjas tai gali užtikrinti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *