Vos prieš kelerius metus žiniasklaidoje pasirodžius pirmiesiems pranešimams apie 3D spausdintuvus daugelis kraipėme galvas. Mokslininkai iškilmingai pasakojo, kad ateityje 3D spausdintuvais galėsime spausdinti pastatus, žmonių organus ar paprasčiausius pietus. Žinoma, dar teks palaukti iki šių inovacijų įgyvendinimo, bet ir šiandien mokslininkai jau pateikia stulbinamų rezultatų. Šiandien tokį neįtikėtinu funkcionalumu pasižymintį spausdintuvą jau galima įsigyti elektroninėse parduotuvėse, o jų kainos – visai prieinamos net nedideles ar vidutines pajamas turintiems žmonėms.

Kur šiandien galima pritaikyti 3D spausdinimo technologiją?

3D spausdintuvai šiandien tarnauja tiems, kurie nori atspausdinti unikalias vienetines dovanas ar suvenyrus. Jie puikiai panaudojami renginiuose, mugėse siekiant sudominti lankytojus. Tai puiki reklamos gamybos priemonė. Tokie spausdintuvai vis plačiau pritaikomi moksle ir kitose srityse sprendžiant opiausias žmonijos problemas ar siekiant palengvinti darbą.

Kaip vyksta visas procesas?

Spausdinant 3D spausdintuvu, dabar panaudojamos apie 20 įvairių technologijų. Spausdintuvas šiuo metu yra pritaikytas spausdinti tik kurios nors vienos medžiagos – metalo, plastiko, organinio stiklo ir kt. – gaminius. Po truputį kuriami universalesni 3D spausdintuvai, kuriais vienu metu bus galima spausdinti iš plastiko, metalo, gumos ar bet kokios kitos plačiai paplitusios žaliavos.

Procesas atrodo gana paprastas. Spausdinant paprastu spausdintuvu naudojamas rašalas ar milteliai. Tuo tarpu spausdinant metalo 3D spausdintuvu panaudojami metalo milteliai ir speciali rišamoji medžiaga. Jiems susijungus atspausdinama pageidaujama detalė. Kiek laiko užtruks atspausdinti vieną ar kitą detalę, labai priklauso nuo spaudinio dydžio: kuo didesnė detalė, tuo ilgiau truks visas procesas. Tačiau jau aišku, kad per valandą galima atspausdinti detalę, kuri yra apie 1 kub. cm didumo.

Kaip jau minėjome, 3D spausdintuvų yra pačių įvairiausių tipų. Spausdinant keraminiu spausdintuvu milteliai yra suklijuojami dedant sluoksnį po sluoksnio, o jei detalė yra spalvota, ji spausdinant nudažoma. Tobulinant 3D spausdintuvus, diegiama vis daugiau naujųjų technologijų. Pavyzdžiui, viena naujausių – kai spaudinys sukietinamas panaudojus lazerį ir išlieka stabilios formos.

Technologija sparčiai populiarėja dar ir dėl to, kad pinga ne tik patys spausdintuvai, bet mažesnėmis sąnaudomis galima atspausdinti spaudinius, o jų pritaikomumo ribos vis plečiasi.

Parengta pagal InovacinesSistemos.lt informaciją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *